Ług do drewna - Postarzanie Snekkar

Snekkar
S112011
Snekkar
Cena
215,25 zł 175,00 zł

Preparat wizualnie postarzający dębowe powierzchnie drewniane. Nadaje desce wygląd dębu wędzonego. Ług reaguje z taniną, barwiąc powierzchnię w charakterystyczny i trwały sposób.

Nieodpowiedni produkt? Zobacz inne w kategorii:
Ługowanie Drewna

10 do 20 dni roboczych

Preparat wizualnie postarzający dębowe powierzchnie drewniane. Stworzony z myślą o nadaniu desce wyglądu dębu wędzonego (dymionego) na każdej powierzchni wykonanej z dębiny. Ług reaguje ze znajdującą się w drewnie taniną, barwiąc powierzchnię w charakterystyczny i trwały sposób. Efekt jest trwały, przewidywalny i pogłębia się wraz z upływem czasu. Pełny efekt aplikacji pojawia się po upływie około 1-2 miesięcy od chwili zastosowania- w tym czasie powierzchnia może być normalnie użytkowana. Po aplikacji, odcienie poszczególnych desek mogą różnić się od siebie, ze względu na pierwotną strukturę drewna, jego wilgotność i zawartość taniny w poszczególnych deskach.

Zastosowanie

Zaleca się przeprowadzenie próby w niewidocznym miejscu w celu ocenienia możliwego efektu. Nieobrobione powierzchnie wyszlifuj papierem ściernym 100-200. Stosuj na czyste i suche drewno. Noś odpowiednie rękawice i okulary ochronne. Wyczyść powierzchnię stosując preparat Gruntowne czyszczenie podłóg drewnianych marki SNEKKAR (podłogi) lub Preparat do gruntownego czyszczenia drewna marki SNEKKAR (mniejsze powierzchnie). Odczekaj aż powierzchnia całkowicie wyschnie. Wymieszaj i przelej preparat do plastikowego wiadra. Nanoś równomiernie wzdłuż słojów, a w przypadku powierzchni pionowych od dołu do góry przy użyciu pędzla nylonowego lub wałka. Stosuj min. 1 L na 10 m². Odczekaj 2-4 h, aż do całkowitego wyschnięcia. Po zakończeniu pracy wyczyść narzędzia wodą. Wyczyść powierzchnie przy użyciu preparatu Gruntowne czyszczenie podłóg drewnianych marki SNEKKAR i pozostaw na 24h w temp. 20°C, aż do całkowitego wyschnięcia. Wyszlifuj wystające włókna (przy użyciu bordowego padu) i odkurz powierzchnię. Przed przystąpieniem do użytkowania zabezpiecz powierzchnię używając jednego z OLEJÓW SNEKKAR.

Uwagi

Po zakończeniu pracy szczelnie zamknij pojemnik, a materiały używane w czasie pracy ( mopy, szczotki, tekstylia, itp.) zalej wodą lub umieść w szczelnym pojemniku. Przed rozpoczęciem pracy zapoznaj się z zasadami pracy z preparatem zawartymi w Karcie Charakterystyki

Więcej informacji
Producent Snekkar
Rekomendowane miejsce stosowania Hotel i pensjonat, Środki specjalistyczne
Utrzymanie podłóg Powierzchnie drewniane
Rodzaj powierzchni Drewno i parkiet
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast