Terminol - Mycie i dezynfekcja powierzchni na bazie amonu - koronawirus

20609
Cena
356,70 zł 290,00 zł

Preparat stosowany jako środek dezynfekcyjny w fabrykach produkcji żywności i napojów, a także w obszarach przechowywania i podawania żywności

Nieodpowiedni produkt? Zobacz inne w kategorii:
Sanitariaty

5 do 10 dni roboczych

Terminol jest mieszanką substancji amfoterycznych i opartych na czwartorzędowych związkach amoniowych, które spełniają obecne wymagania legislacyjne Unii Europejskiej. Terminol używany zgodnie z instrukcją, jest odpowiednim preparatem stosowanym jako środek dezynfekcyjny w fabrykach produkcji żywności i napojów, a także w obszarach przechowywania i podawania żywności. Szerokie spektrum działania biobójczego sprawia, że Terminol może być również używany w innych obszarach wysokiego ryzyka, gdzie wymagana jest odpowiednia kontrola antybakteryjna (np. zakłady produkcyjne, szpitale, szkoły).

Terminol został niezależnie przetestowany przez:
Campden BRI : EN1276 i EN1650 (20°C przy stężeniu 1%).

Na podstawie tych wyników i testów przeprowadzonych w terenie i monitorowanych przez Campden BRI, Terminol został zatwierdzony przez sieć Marks and Spencer jako końcowy środek dezynfekujący. Lab – Test Laboratorium SC : EN13697 (test powierzchniowy) przeciw bakteriom (20°C przy stężeniu 0.4%). W przypadku działalności grzybobójczej wymagane jest wyższe stężenie.

Obszary stosowania:

Terminol należy używać jako antybakteryjny i przeciwdrożdżowy środek dezynfekujący w stężeniu od 0.4% do 1% v/v. Uwaga: W przypadku grzybów (a zwłaszcza Aspergillus Niger) mogą być wymagane wyższe stężenia (do 4% v/v).
Terminol jest odpowiednim preparatem do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Nie nadaje się do dezynfekcji opakowań z żywnością.
Poniżej przedstawiono przykładowe metody aplikacji. Użytkownik powinien zapoznać się z Kartą Instrukcji Mycia CIC w celu otrzymania szczegółowych informacji.
Uwaga: W przypadku stosowania środka w innych niż zalecanych warunkach, należy przeprowadzić kontrolę efektywności dezynfekcji poprzez zbadanie wymazów.

Dezynfekcja powierzchniowa

Terminol jest używany jako środek dezynfekujący do powierzchni (zalecane stężenie 1% v/v) po zakończeniu procesu mycia. Może być on aplikowany w postaci spreju poprzez dozowniki na pompkę, spustowe, w formie plecaka, zasilane sprężonym powietrzem lub venturi. Terminol powinien pozostać na danej powierzchni przez minimum 15 mintut. Środek został zakwalifikowany jako nie wywołujący skażeń i nietoksyczny.

Namaczanie

Terminol jest używany jako środek dezynfekujący do namacznia elementów sprzętu, naczyń i narzędzi. Dla pełnej skuteczności przedmioty muszą być namaczane przez przynajmniej 15 minut w stężeniu 1% v/v. Jeśli przy wyjmowaniu przedmiotów z umywalki wystąpi ryzyko powstania zastojów płynu to wówczas wskazane jest opłukanie przedmiotów wodą pitną przed kolejnym użyciem. Terminol może być również używany do dezynfekcji zapakowanych produktów spożywczych poprzez namaczanie lub spryskanie. Terminol nie wywołuje skażeń, ale w momencie otwierania opakowań należy zwrócić szczególną uwagę, aby Terminol nie dostał się to wnętrza opakowania. Dlatego też zalecane jest opłukiwanie opakowań wodą pitną.

Aplikacja w formie mgiełki

Terminol może być aplikowany w formie mgiełki w stężeniu do 3% v/v, w celu kontroli mikroorganizmów znajdujących się w powietrzu. Aplikacja mgiełki (gdzie jest to wymagane) powinna być integralną częścią procesu mycia i dezynfekcji. Podczas aplikacji cały personel musi opuścić pomieszczenie i nie może do niego wrócić przed opadnięciem mgiełki , co trwa około 1 godzinę. Po aplikacji mgiełki wskazane jest spłukanie powierzchni wodą pitną. Dodatkowe informacje odnośnie tej metody aplikacji są dostępne u konsultantów HCS.

Zalety

 • Zawiera dwie substancje aktywne co zapewnia szerokie spektrum działania przy niskich stężeniach
 • Nie wywołuje skażeń
 • Skuteczność potwierdzona przez niezależne instytucje
 • Produkt nie zawiera alkoholu

Efektywność biobójcza

Terminol wykazał skuteczność działania przeciwko bakteriom, grzybom i drożdżom podczas testów przeprowadzonych zgodnie z poniższymi metodami. Pełne wyniki testów są dostępne na życzenie.

Dane techniczne

 • Wygląd Przejrzysty, niebiesko – zielony płyn, nie lepki
 • Zapach: Zapach detergentu
 • Piana: średnio pieniący
 • Gęstość: 1.09 przy 20°C
 • pH czystego prod. przy 20°C: 13.0-13.5
 • pH (roztworu 1% przy 20°C): 11,0-12.0
 • Chemiczne zapotrzebowanie tlenu: 396 g/L
 • Zawartość azotu: 14.51 g/L
 • Temp. Przechowywania: -10°C do +40°C
 • Okres przydatności: Minimum 2 lata w normalnych warunkach

Zagrożenia

Produkt może być bezpiecznie używany na wszystkich powszechnie używanych materiałach konstrukcyjnych w stężeniu 1% v/v, aczkolwiek należy unikać dłuższego kontaktu z miedzią, mosiądzem, niklem, chromem, cynkiem lub brązem. Powierzchnie zawierające te metale nie powinny być namaczane preparatem przez dłużej niż 20 minut.

Przewodność

Dokładna przewodność przy temp. 20°C wynosi około 1.51 mS na 1% v/v. Przez to, że przewodność jest bardzo niska, nie jest wskazane, aby była ona wykorzystywana jako jedyny sposób kontroli dozowania Terminolu.

Więcej informacji
Rekomendowane miejsce stosowania Dezynfekcja
Utrzymanie podłóg Mycie
Rodzaj powierzchni Beton, Drewno i parkiet, Gres, Kamień naturalny, Linoleum, Marmur, Metal i armatura, PCV, Podłogi ceramiczne, Porcelana sanitarna, Powierzchnie emaliowane, Szkło i lustra
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast