Ługowanie Drewna

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Ługowanie drewna to proces, który polega na wybielaniu tego materiału. Ług do drewna to wodny roztwór zasady sodowej, który wnika głęboko w drewno, przez co zmienia jego strukturę. Efekt ługowania jest długotrwały i dobrze widoczny. Najlepiej aplikować ten środek pędzlem lub wałkiem malarskim, do zabiegu przyda się również kuweta malarska. Ługowane drewno warto dodatkowo zabezpieczyć - przeszlifować i użyć oleju, lakieru lub wosku. W porównaniu do bejcy, ług nadaje drewnianym powierzchniom efekt jest bardziej intensywny, a kolor mocniejszy.

Po co ługować drewno? Ten materiał, po długotrwałej ekspozycji i kontakcie z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne i UV czy opady, może zmienić swoją pierwotną barwę. Najczęściej ciemnieje lub pojawiają się na nim przebarwienia - części z drewna narażone na bardziej intensywną ekspozycję światła mogą różnić się od tych, które znajdują się w zacienionych zakamarkach. Ług, poza gwarantowanym efektem wybielenia, dodatkowo zatrzymuje proces ciemnienia lub żółcenia drewna.

Na rynku dostępne są zróżnicowane środki do ługowania - z przeznaczeniem do drewna iglastego, liściastego, a także podłóg lub ścian. W naszym sklepie oferujemy profesjonalne środki, służące do ługowania drewnianej podłogi i parkietu. Są to produkty renomowanej marki SNEKKAR - szwajcarskiego lidera w dostarczaniu asortymentu do ochrony i pielęgnacji drewna. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów ługu do drewna: ług do drewna 3D, ług do drewna postarzanie oraz ług do drewna biały i szary. Czym różnią się od siebie te propozycje?

Ług do drewna 3D to produkt rekomendowany do dębiny, przy jego pomocy można uzyskać oryginalne zabarwienie zwietrzałej patyny. Ług do drewna postarzanie wizualnie postarza dębinę. Efekt końcowy? Wygląd dębu wędzonego (dymionego) na każdej dębowej powierzchni. Ług do drewna biały nadaje się do każdego rodzaju drewna. Zapewnia efekt - bardzo delikatny i naturalny - wybielenia i rozjaśnienia, a ponadto również zatrzymuje proces żółknięcia drewna. Ług do drewna szary nadaje drewnianym powierzchniom szare zabarwienie, przy jednoczesnym podkreśleniu naturalnej struktury drewna. Zatrzymuje proces żółknięcia drewna. Może być stosowany na każdym rodzaju drewna.

Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast