Dezynfekcja Powierzchni

Szczególnie istotną kwestią w służbie zdrowia jest dezynfekcja powierzchni i narzędzi medycznych. Oprócz utrzymania czystości, które jest najważniejszym i podstawowym aspektem funkcjonowania placówek medycznych, jest ich dezynfekcja. Stosowane są tu preparaty do mycia i dekontaminacji powierzchni i narzędzi. Preparaty te oparte są na związkach chloru, na aldehydach, poliaminie, alkoholu, nadtlenku wodoru, kwasie nadoctowym i czwartorzędowych związkach amonowych. W zależności od reżimu sanitarnego i rodzaju dezynfekowanej powierzchni, przeszkolony personal rekomenduje stosowanie preparatu na określonej bazie aktywnej. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego preparatu pod kątem tolerancji materiałowej powierzchni.

Podstawowym zagadnieniem w higienie kuchni i w placówkach gastronomicznych jest mycie i dezynfekowanie w założonych cyklach zarówno powierzchni roboczych takich jak blaty, krajalnice, maszynki do mięsa, roboty kuchenne, blendery i sztućce - jak i podłóg. Najczęściej zalecane przez Sanepid do szybkiej dezynfekcji bez konieczności spłukiwania są preparaty oparte na alkoholu jako substancji aktywnej. Dużo większą swobodę mamy podczas dezynfekowania podłóg: tutaj możemy zastosować dowolny preparat w odpowiednim stężeniu.

Najczęściej stosowanymi preparatami do dezynfekcji powierzchni sanitarnych i toalet są dezynfekaty oparte na chlorze jako bazie aktywnej. Możemy je stosować do wszystkich powierzchni ceramicznych takich jak umywalka, pisuar, sedes, bez ryzyka ich uszkodzenia. Stosując te środki należy zachować szczególną ostrożność przy kontakcie z powierzchniami pokrytymi chromem takimi jakimi są elementy armatury sanitarnej. Coraz częściej stosowane są preparaty biobójcze oparte o alkohole służące do dezynfekcji deski klozetowej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast