Poradnik

 1. Czym i jak wyczyścić parkiet? Czy można go odświeżyć bez cyklinowania?

  Czyszczenie drewnianego parkietu
  Jak wyczyścić parkiet o różnym stopniu zabrudzenia? Po jakie środki czyszczące sięgnąć, gdy mamy do czynienia z lekko zabrudzoną posadzką, a czym wyczyścić stary parkiet, który wymaga dodatkowego odświeżenia? W jakich okolicznościach możemy zrezygnować ze szlifowania desek cykliniarką? W artykule podpowiadamy, jak wyczyścić i odświeżyć parkiet bez cyklinowania.
  Czytaj dalej »
 2. Czyszczenie granitu: zlewu, umywalki, blatu i płytek - polecane środki

   Czarna granitowa kuchnia
  Granit jest bardzo trwały i świetnie wygląda, o ile o niego dbamy - regularnie czyścimy i nie dopuszczamy do powstania plam. Czy czyszczenie granitu jest trudne? Jak to robić i czym czyścić granitowy zlew, umywalkę, blat lub płytki? W artykule odpowiadamy na wszystkie te pytania, a także wyjaśniamy, dlaczego czyszczenie granitu octem nie jest dobrym pomysłem.
  Czytaj dalej »
 3. Sprzątanie, dezynfekcja w przedszkolu i żłobku - jakie środki czystości stosować?

  Sala w przedszkolu
  Jakie środki czystości należy stosować podczas sprzątania w przedszkolu lub żłobku? Jak powinna wyglądać procedura mycia i dezynfekcji zabawek w tych placówkach? Czy w taki sam sposób sprzątamy zabawki tekstylne i pluszowe, jak te wykonane z drewna czy tworzysz sztucznych? Jak powinna przebiegać higienizacja sanitariatów, np. mycie i dezynfekcja nocników w żłobku? Po jakie detergenty sięgnąć w celu posprzątania pomieszczeń i powierzchni?
  Czytaj dalej »
 4. Renowacja mebli dla początkujących. Jak zacząć? Jakich środków potrzebujesz?

  Renowacja mebli
  W jaki sposób powinna przebiegać renowacja mebli - jak zacząć i jak to zrobić dobrze krok po kroku? Czy renowacja mebli DIY to zadanie dla każdego? Jakie narzędzia i środki do renowacji mebli drewnianych są niezbędne podczas takich prac? W tym artykule zebraliśmy porady dotyczące renowacji mebli drewnianych, które przydadzą się początkującym majsterkowiczom.
  Czytaj dalej »
 5. Jak czyścić i zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

  Czyszczenie drewnianych mebli
  Jak czyścić drewniane meble ogrodowe, aby nie uszkodzić ich powierzchni i jednocześnie skutecznie usunąć z nich naloty, osady i zabrudzenia powstałe podczas lata? Jak zabezpieczyć meble ogrodowe, aby bez szwanku przetrwały do kolejnych wakacji? Zapraszamy do naszego poradnika, dzięki któremu zaplanujesz jesienną konserwację drewnianego wyposażenia ogrodowego.
  Czytaj dalej »
 6. Jak i czym myć okna? Sprytne patenty i przegląd polecanych środków

  Jak i czym myć okna? Poradnik

  Jak i czym myć okna, by długo pozostawały czyste, bez smug i zacieków? Przedstawiamy najważniejsze zasady oraz przegląd wyselekcjonowanych środków z naszej oferty. 

  Czytaj dalej »
 7. Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu?

  Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu? Poradnik
  Czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe? Wybór zależy przede wszystkim od tego, z jakiego wykonane zostały materiału, ale także od poziomu zabrudzeń. Dziś na blogu przedstawiamy sposoby i skuteczne środki w walce z tłustymi zabrudzeniami.
  Czytaj dalej »
 8. Sposoby i środki na brzydki zapach z kanalizacji, brodzika i odpływu prysznica

  Sposoby na brzydki zapach z kanalizacji, syfonu brodzika i odpływu prysznica

  Nieprzyjemny zapach z syfonu brodzika lub odpływu prysznica pojawia się z różnych przyczyn. Gdy odpływ zatyka się włosami lub resztkami kosmetyków, to wystarczy użycie odpowiedniego środka udrażniającego - na blogu przedstawiamy kilka propozycji produktów o takim zastosowaniu, a także inne przyczyny brzydkich zapachów. 

  Czytaj dalej »
 9. Jak i czym umyć elewację?

  Jak i czym umyć elewację? Porady i polecane środki
  Jak umyć elewację samodzielnie? Przedstawiamy sprawdzone środki do różnego rodzaju elewacji, również silikonowej i akrylowej oraz porady, jak i czym czyścić takie powierzchnie.
  Czytaj dalej »
 10. Mycie ścian i usuwanie zabrudzeń, w tym tłustych plam

  Jak i czym umyć ściany? Porady i polecane środki

  Jak i czym umyć ściany, jeśli pokrywa je warstwa brudu lub tłuste plamy? W najnowszym wpisie blogowym typujemy środki, które idealnie nadają się do usuwania takich zabrudzeń, a także doradzamy, jak przygotować ściany do mycia. 

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast