Poradnik

 1. Sprzątanie kuchni. Poradnik

  Sprzątanie kuchni
  Higienicznie czysta i dobrze zorganizowana kuchnia to miejsce, w którym chętnie przebywamy, przygotowujemy posiłki i spędzamy czas z najbliższymi. Niestety na powierzchniach kuchennych szybko osadzają się zabrudzenia – tłuszcze, okruchy czy plamy z sosów. Jak posprzątać kuchnię, żeby lśniła czystością? Zapraszamy do naszego poradnika na temat sprzątania kuchni.
  Czytaj dalej »
 2. Renowacja schodów drewnianych. Jak odnowić stare schody?

  Ostatni krok renowacji schodów drewnianych - lakierowanie

  Jak odnowić schody dębowe lub sosnowe? Czy możliwa jest renowacja drewnianych schodów bez cyklinowania? Jak postępować z lakierowanym drewnem, a jak z tym pomalowanym farbą olejną lub alkidową? W tym artykule zdradzamy, jak odnowić stare schody drewniane w kilku prostych krokach.

  Czytaj dalej »
 3. Czyszczenie płytek. Jak wyczyścić płytki po remoncie i jak dbać o nie na co dzień?

  Czyszczenie płytek

  Czyszczenie płytek potrafi spędzać sen z powiek. Płytki łazienkowe i kuchenne często mają nieregularną, niewygodną do czyszczenia powierzchnię, na której osadza się kurz, brud, kamień, a jeśli w pomieszczeniu jest wilgotno, także grzyby. Można mieć wrażenie, że brud wtapia się w strukturę płytek. Jak wyczyścić płytki po remoncie i jak dbać o nie na co dzień, aby zawsze wyglądały jak nowe?

  Czytaj dalej »
 4. Jak czyścić płytę indukcyjną?

  Czyszczenie płyty indukcyjnej

  Czyszczenie płyty indukcyjnej jest dość łatwe, o ile robimy to regularnie, po każdym gotowaniu. Jeśli jednak zabrudzenia na kuchence zaschną albo płyta przypali się, doczyszczenie jej nie jest już takie proste. W naszym artykule podpowiadamy, jak czyścić płytę indukcyjną na co dzień, czym to robić, jak usunąć plamy lub ślad po garnku oraz jak poradzić sobie z przypaloną płytą.

  Czytaj dalej »
 5. Jak wyczyścić okap?

  Czyszczenie okapu kuchennego

  Niestety, często zapominamy o regularnym czyszczeniu okapu. W wyniku zaniedbań osiada na nim tłuszcz, gromadzi się brud, a to źle wpływa nie tylko na wygląd sprzętu, ale przede wszystkim na jego działanie, zmniejszając wydajność wentylacji. Aby uniknąć takich sytuacji, należy czyścić okap regularnie. Jak to robić? A jak wyczyścić mocno zabrudzony okap? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

  Czytaj dalej »
 6. Jak wyczyścić klawiaturę, komputer, telefon, drukarkę?

   Czyszczenie klawiatury laptopa

  Telefony, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy, drukarki - wszystkie tego typu sprzęty co jakiś czas wymagają czyszczenia. Jak to robić, aby czyszczenie było szybkie, bezproblemowe i skuteczne? W artykule podpowiadamy, jak - i czym - czyścić klawiaturę, komputer, telefon i drukarkę.

  Czytaj dalej »
 7. Czyszczenie pralki

  Czyszczenie pralki

  Jak wyczyścić pralkę z kamienia, pleśni oraz resztek proszku? Po jakie środki sięgnąć, aby usunąć zanieczyszczenia z filtra, bębna lub szufladki dozownika? Czy czyszczenie pralki octem i sodą to dobry pomysł? W tym artykule zdradzamy, jak czyścić pralkę oraz po jakie detergenty sięgać, aby domyć zanieczyszczenia i nie uszkodzić mechanizmu urządzenia.

  Czytaj dalej »
 8. Jak (i czym) wyczyścić wnętrze samochodu?

  Czyszczenie wnętrza samochodu

  Zastanawiasz się, czym czyścić kokpit samochodu - czy takich samych środków użyć do pielęgnacji tablicy rozdzielczej i kierownicy? A może masz wątpliwości, jak i czym wyczyścić tapicerkę samochodową? W tym artykule podpowiemy, jak dbać o wnętrze samochodu.

  Czytaj dalej »
 9. Produkty polecane do maszynowego mycia naczyń

  zmywarka

  Maszynowe mycie naczyń to inaczej korzystanie ze zmywarek w celu umycia i nabłyszczania naczyń. Jednak, aby ten proces okazał się efektywny, należy zastosować specjalne preparaty. Wiele z nich dedykowanych jest głównie zastosowaniom domowym, ale dostępne są też i te przeznaczone do punktów gastronomicznych czy przemysłowych. Sprawdźmy, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w mechanicznym myciu naczyń.

  Czytaj dalej »
 10. Czyszczenie fug. Jak (i czym) wyczyścić fugi?

  Czyszczenie fug gąbką do mycia naczyń

  Jak czyścić fugi na podłodze, ścianie, w kuchni lub łazience? Czy możliwe jest ich domycie po remoncie? Jeżeli tak, to czym czyścić fugi zabrudzone zaprawą, a czym te pokryte pleśnią, tłuszczem oraz kamieniem? W dzisiejszym artykule zdradzamy, jak wyczyścić fugi – zarówno domowymi sposobami, jak i sprawdzonymi detergentami dostępnymi na rynku.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast