Poradnik

 1. Jak bezpiecznie sprzątać wnętrza w dobie COVID-19?

  dezynfekcje powierzchni

  W dobie koronawirusa higiena i przestrzeganie norm sanitarnych to podstawa. Należy bowiem podejmować wszelkie działania, które uniemożliwiają przenoszenie się Covid-19. Dlatego też sprzątanie wnętrz powinno przebiegać na szczególnych zasadach. Wirus ten roznosi się drogą kropelkową. Poprzez kichanie bądź kaszel może dostać się na przedmioty. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia czas utrzymywania się wirusa na powierzchniach uzależniony jest od panującej w pomieszczeniu temperatury i wilgotności i może wynosić od kilkunastu godzin do nawet kilku dni przy sprzyjających warunkach. Jak zatem sprzątać wnętrza, aby nie przenieść wirusa z miejsca na miejsce lub nie wprowadzić go do własnego organizmu?

  Czytaj dalej »
 2. Jak czyścić i zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

  Czyszczenie drewnianych mebli
  Jak czyścić drewniane meble ogrodowe, aby nie uszkodzić ich powierzchni i jednocześnie skutecznie usunąć z nich naloty, osady i zabrudzenia powstałe podczas lata? Jak zabezpieczyć meble ogrodowe, aby bez szwanku przetrwały do kolejnych wakacji? Zapraszamy do naszego poradnika, dzięki któremu zaplanujesz jesienną konserwację drewnianego wyposażenia ogrodowego.
  Czytaj dalej »
 3. Niezbędne akcesoria do sprzątania w firmie

  sprzątanie w firmie

  Dbanie o czystość i porządek w firmie to podstawa. Zwłaszcza jeśli profil danego przedsiębiorstwa przewiduje obsługę klienta w biurze lub świadczy swoje usługi bezpośrednio w lokalach użytkowych. Nie ulega wątpliwości, że ład i porządek to wizytówka każdej firmy. Często przez pryzmat czystości panującej w biurze, hotelu czy restauracji klienci wyrabiają sobie pierwsze wrażenie na temat firmy i jakości świadczonych usług. Okazuje się, że dla wielu sama czynność sprzątania wydaje się prozaiczna i nie wymagająca większego przygotowania. Nic bardziej mylnego. Aby uczynić proces ten efektywnym i szybkim warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, który ułatwi sprzątanie dużych powierzchni biurowych czy użytkowych. Jakie zatem akcesoria są niezbędne do zachowania porządku w firmie?

  Czytaj dalej »
 4. Jak używać płynów do naczyń nie niszcząc sobie rąk?

  mycie naczyń

  Zmywanie naczyń to czynność, z którą praktycznie każdy ma do czynienia na co dzień. W dobie rozwoju technologicznego, aby ułatwić to zadanie powstały powszechnie już znane i stosowane zmywarki. Jednak nie zawsze możemy ich użyć. Przyczyny bywają różne - naczynia zmywane w zmywarce rysują się i niszczą, niektóre nie mieszczą się w niej lub po prostu zmywanie mechaniczne zajmuje za dużo czasu. W takich przypadkach pozostaje tradycyjne zmywanie ręczne. Dostępne na rynku płyny do ręcznego zmywania naczyń doskonale radzą sobie z tłuszczem, przypaleniami czy innymi silnymi zabrudzeniami. Jak zatem używać ich, aby nie ucierpiała na tym skóra naszych dłoni?

  Czytaj dalej »
 5. Dobór środków czystości a kryterium ekologiczności

  środki czystości a ekologia

  Świadomość konsumentów w zakresie ekologii i stale rośnie. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku doboru środków czystości do domu, firmy czy innych miejsc użyteczności publicznej. Producenci podążając za innowacjami i ekologią sukcesywnie zastępują środki bazujące na szkodliwych dla środowiska komponentach takimi, których receptury są bardziej przyjazne zarówno dla ludzi, jak i całego środowiska. Środki te posiadają np. oznaczenie EU ECOLABEL. Czym tak właściwie jest to oznaczenie, jakie kryteria muszą spełniać środki czystości, aby oznaczenie to uzyskać i wreszcie jak dobierać środki czystości zgodnie z kryterium ekologiczności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście. 

  Czytaj dalej »
 6. Jak i czym myć okna? Sprytne patenty i przegląd polecanych środków

  Jak i czym myć okna? Poradnik

  Jak i czym myć okna, by długo pozostawały czyste, bez smug i zacieków? Przedstawiamy najważniejsze zasady oraz przegląd wyselekcjonowanych środków z naszej oferty. 

  Czytaj dalej »
 7. Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu?

  Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu? Poradnik
  Czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe? Wybór zależy przede wszystkim od tego, z jakiego wykonane zostały materiału, ale także od poziomu zabrudzeń. Dziś na blogu przedstawiamy sposoby i skuteczne środki w walce z tłustymi zabrudzeniami.
  Czytaj dalej »
 8. Sposoby i środki na brzydki zapach z kanalizacji, brodzika i odpływu prysznica

  Sposoby na brzydki zapach z kanalizacji, syfonu brodzika i odpływu prysznica

  Nieprzyjemny zapach z syfonu brodzika lub odpływu prysznica pojawia się z różnych przyczyn. Gdy odpływ zatyka się włosami lub resztkami kosmetyków, to wystarczy użycie odpowiedniego środka udrażniającego - na blogu przedstawiamy kilka propozycji produktów o takim zastosowaniu, a także inne przyczyny brzydkich zapachów. 

  Czytaj dalej »
 9. Jak i czym umyć elewację?

  Jak i czym umyć elewację? Porady i polecane środki
  Jak umyć elewację samodzielnie? Przedstawiamy sprawdzone środki do różnego rodzaju elewacji, również silikonowej i akrylowej oraz porady, jak i czym czyścić takie powierzchnie.
  Czytaj dalej »
 10. Mycie ścian i usuwanie zabrudzeń, w tym tłustych plam

  Jak i czym umyć ściany? Porady i polecane środki

  Jak i czym umyć ściany, jeśli pokrywa je warstwa brudu lub tłuste plamy? W najnowszym wpisie blogowym typujemy środki, które idealnie nadają się do usuwania takich zabrudzeń, a także doradzamy, jak przygotować ściany do mycia. 

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast