Poradnik

 1. Jak czyścić płytę indukcyjną?

  Czyszczenie płyty indukcyjnej

  Czyszczenie płyty indukcyjnej jest dość łatwe, o ile robimy to regularnie, po każdym gotowaniu. Jeśli jednak zabrudzenia na kuchence zaschną albo płyta przypali się, doczyszczenie jej nie jest już takie proste. W naszym artykule podpowiadamy, jak czyścić płytę indukcyjną na co dzień, czym to robić, jak usunąć plamy lub ślad po garnku oraz jak poradzić sobie z przypaloną płytą.

  Czytaj dalej »
 2. Jak wyczyścić okap?

  Czyszczenie okapu kuchennego

  Niestety, często zapominamy o regularnym czyszczeniu okapu. W wyniku zaniedbań osiada na nim tłuszcz, gromadzi się brud, a to źle wpływa nie tylko na wygląd sprzętu, ale przede wszystkim na jego działanie, zmniejszając wydajność wentylacji. Aby uniknąć takich sytuacji, należy czyścić okap regularnie. Jak to robić? A jak wyczyścić mocno zabrudzony okap? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

  Czytaj dalej »
 3. Jak wyczyścić klawiaturę, komputer, telefon, drukarkę?

   Czyszczenie klawiatury laptopa

  Telefony, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy, drukarki - wszystkie tego typu sprzęty co jakiś czas wymagają czyszczenia. Jak to robić, aby czyszczenie było szybkie, bezproblemowe i skuteczne? W artykule podpowiadamy, jak - i czym - czyścić klawiaturę, komputer, telefon i drukarkę.

  Czytaj dalej »
 4. Czyszczenie pralki

  Czyszczenie pralki

  Jak wyczyścić pralkę z kamienia, pleśni oraz resztek proszku? Po jakie środki sięgnąć, aby usunąć zanieczyszczenia z filtra, bębna lub szufladki dozownika? Czy czyszczenie pralki octem i sodą to dobry pomysł? W tym artykule zdradzamy, jak czyścić pralkę oraz po jakie detergenty sięgać, aby domyć zanieczyszczenia i nie uszkodzić mechanizmu urządzenia.

  Czytaj dalej »
 5. Jak (i czym) wyczyścić wnętrze samochodu?

  Czyszczenie wnętrza samochodu

  Zastanawiasz się, czym czyścić kokpit samochodu - czy takich samych środków użyć do pielęgnacji tablicy rozdzielczej i kierownicy? A może masz wątpliwości, jak i czym wyczyścić tapicerkę samochodową? W tym artykule podpowiemy, jak dbać o wnętrze samochodu.

  Czytaj dalej »
 6. Produkty polecane do maszynowego mycia naczyń

  zmywarka

  Maszynowe mycie naczyń to inaczej korzystanie ze zmywarek w celu umycia i nabłyszczania naczyń. Jednak, aby ten proces okazał się efektywny, należy zastosować specjalne preparaty. Wiele z nich dedykowanych jest głównie zastosowaniom domowym, ale dostępne są też i te przeznaczone do punktów gastronomicznych czy przemysłowych. Sprawdźmy, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w mechanicznym myciu naczyń.

  Czytaj dalej »
 7. Czyszczenie fug. Jak (i czym) wyczyścić fugi?

  Czyszczenie fug gąbką do mycia naczyń

  Jak czyścić fugi na podłodze, ścianie, w kuchni lub łazience? Czy możliwe jest ich domycie po remoncie? Jeżeli tak, to czym czyścić fugi zabrudzone zaprawą, a czym te pokryte pleśnią, tłuszczem oraz kamieniem? W dzisiejszym artykule zdradzamy, jak wyczyścić fugi – zarówno domowymi sposobami, jak i sprawdzonymi detergentami dostępnymi na rynku.

  Czytaj dalej »
 8. Jak usunąć pleśń ze ściany, z kabiny prysznicowej, z drewna?

  Pleśń na ścianie

  Jakie są przyczyny pojawiania się pleśni w naszym mieszkaniu? Jakie mogą być skutki przebywania w zagrzybionych pomieszczeniach? Jak pozbyć się pleśni ze ścian, sufitów, silikonu czy drewna? W dzisiejszym artykule zdradzimy, dlaczego usunięcie strzępków grzybni jest tak ważne oraz podpowiemy, jakie metody i preparaty są w ich przypadku najskuteczniejsze.

  Czytaj dalej »
 9. Jak odnowić boazerię?

  Boazeria w nowoczesnym salonie

  Boazeria, czyli drewniana okładzina ścienna, przechodzi właśnie swój renesans. Podpowiadamy, dlaczego warto dać boazerii drugie życie i wyjaśniamy, jak krok po kroku odnowić boazerię, aby wpisała się w styl wnętrza i jednocześnie wyglądała współcześnie.

  Czytaj dalej »
 10. Czyszczenie kostki brukowej - jak to robić i czym?

  Czyszczenie kostki brukowej

  Kostka brukowa jest praktyczna i ładna, nic więc dziwnego, że bywa często stosowana jako nawierzchnia wokół domu, na podjeździe, a nawet na ogrodowych ścieżkach. Należycie zadbana będzie dobrze się prezentować przez długie lata. Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej? Jak często to robić i czym?

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast