Poradnik

 1. Jak odnowić boazerię?

  Boazeria w nowoczesnym salonie
  Boazeria, czyli drewniana okładzina ścienna, przechodzi właśnie swój renesans. Podpowiadamy, dlaczego warto dać boazerii drugie życie i wyjaśniamy, jak krok po kroku odnowić boazerię, aby wpisała się w styl wnętrza i jednocześnie wyglądała współcześnie.
  Czytaj dalej »
 2. Czyszczenie kostki brukowej - jak to robić i czym?

  Czyszczenie kostki brukowej
  Kostka brukowa jest praktyczna i ładna, nic więc dziwnego, że bywa często stosowana jako nawierzchnia wokół domu, na podjeździe, a nawet na ogrodowych ścieżkach. Należycie zadbana będzie dobrze się prezentować przez długie lata. Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej? Jak często to robić i czym?
  Czytaj dalej »
 3. Jak skutecznie myć ręce? Wszystko, co musisz wiedzieć o myciu i codziennej dezynfekcji rąk

  Prawidłowe mycie rąk
  W dobie pandemii koronawirusa częste i prawidłowe mycie rąk jest szczególnie ważne. Zastanawiasz się, kiedy, czym i w jaki sposób to robić? Wyjaśniamy, jak skutecznie myć ręce i czego warto używać do codziennej dezynfekcji dłoni.
  Czytaj dalej »
 4. Czym i jak wyczyścić parkiet? Czy można go odświeżyć bez cyklinowania?

  Czyszczenie drewnianego parkietu
  Jak wyczyścić parkiet o różnym stopniu zabrudzenia? Po jakie środki czyszczące sięgnąć, gdy mamy do czynienia z lekko zabrudzoną posadzką, a czym wyczyścić stary parkiet, który wymaga dodatkowego odświeżenia? W jakich okolicznościach możemy zrezygnować ze szlifowania desek cykliniarką? W artykule podpowiadamy, jak wyczyścić i odświeżyć parkiet bez cyklinowania.
  Czytaj dalej »
 5. Czyszczenie granitu: zlewu, umywalki, blatu i płytek - polecane środki

   Czarna granitowa kuchnia
  Granit jest bardzo trwały i świetnie wygląda, o ile o niego dbamy - regularnie czyścimy i nie dopuszczamy do powstania plam. Czy czyszczenie granitu jest trudne? Jak to robić i czym czyścić granitowy zlew, umywalkę, blat lub płytki? W artykule odpowiadamy na wszystkie te pytania, a także wyjaśniamy, dlaczego czyszczenie granitu octem nie jest dobrym pomysłem.
  Czytaj dalej »
 6. Sprzątanie, dezynfekcja w przedszkolu i żłobku - jakie środki czystości stosować?

  Sala w przedszkolu
  Jakie środki czystości należy stosować podczas sprzątania w przedszkolu lub żłobku? Jak powinna wyglądać procedura mycia i dezynfekcji zabawek w tych placówkach? Czy w taki sam sposób sprzątamy zabawki tekstylne i pluszowe, jak te wykonane z drewna czy tworzysz sztucznych? Jak powinna przebiegać higienizacja sanitariatów, np. mycie i dezynfekcja nocników w żłobku? Po jakie detergenty sięgnąć w celu posprzątania pomieszczeń i powierzchni?
  Czytaj dalej »
 7. Renowacja mebli dla początkujących. Jak zacząć? Jakich środków potrzebujesz?

  Renowacja mebli
  W jaki sposób powinna przebiegać renowacja mebli - jak zacząć i jak to zrobić dobrze krok po kroku? Czy renowacja mebli DIY to zadanie dla każdego? Jakie narzędzia i środki do renowacji mebli drewnianych są niezbędne podczas takich prac? W tym artykule zebraliśmy porady dotyczące renowacji mebli drewnianych, które przydadzą się początkującym majsterkowiczom.
  Czytaj dalej »
 8. Jak czyścić i zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

  Czyszczenie drewnianych mebli
  Jak czyścić drewniane meble ogrodowe, aby nie uszkodzić ich powierzchni i jednocześnie skutecznie usunąć z nich naloty, osady i zabrudzenia powstałe podczas lata? Jak zabezpieczyć meble ogrodowe, aby bez szwanku przetrwały do kolejnych wakacji? Zapraszamy do naszego poradnika, dzięki któremu zaplanujesz jesienną konserwację drewnianego wyposażenia ogrodowego.
  Czytaj dalej »
 9. Jak i czym myć okna? Sprytne patenty i przegląd polecanych środków

  Jak i czym myć okna? Poradnik

  Jak i czym myć okna, by długo pozostawały czyste, bez smug i zacieków? Przedstawiamy najważniejsze zasady oraz przegląd wyselekcjonowanych środków z naszej oferty. 

  Czytaj dalej »
 10. Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu?

  Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu? Poradnik
  Czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe? Wybór zależy przede wszystkim od tego, z jakiego wykonane zostały materiału, ale także od poziomu zabrudzeń. Dziś na blogu przedstawiamy sposoby i skuteczne środki w walce z tłustymi zabrudzeniami.
  Czytaj dalej »
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast