Zabezpieczanie przed Graffiti

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Niechciane napisy graffiti to coraz częściej powracający problem utrzymania w czystości elewacji i obiektów przestrzeni publicznej, niechciane, pseudo-artystyczne malowidła i napisy graffiti szpecą nasze najbliższe otoczenie. Niejednokrotnie pojawiają się na zabytkach architektury i sztuki a stosowane farby są coraz trudniejsze do usunięcia. Celem zabezpieczenia i ochrony przed aktami wandalizmu jest impregnacja powierzchni specjalnymi preparatami uniemożliwiającymi utrzymanie się farb i lakierów graffiti lub takie jej zabezpieczenie, która ułatwia z znacznym stopniu przywrócenie powierzchni do poprzedniego stanu.

Wyróżniamy dwie metody zabezpieczenia przed graffiti: Pierwsza przez aplikację zewnętrznej warstwy zabezpieczającej przed zabrudzeniami - poprzez jej ściągnięcie usuwamy również farbę nie uszkadzając powierzchni. Są to preparaty oparte na wosku "traconym". Drugą metodą, bardziej skuteczną jest impregnacja powierzchni preparatami wnikającymi w strukturę podłoża uniemożliwiając trwałe związanie z elewacją.
Takie zabezpieczenie zarówno pierwszą jak i drugą metodą gwarantuje nam łatwość w usuwaniu niechcianych śladów farb. W celu uzyskania pożądanego rezultatu, po każdorazowymi czyszczeniu zabrudzeń z zabezpieczanych powierzchni, konieczne jest powtórzenie procesu.

Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast