Preparaty do czyszczenia Linoleum i PCV

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 95

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Oferujemy profesjonalne środki do czyszczenia linoleum oraz środki do czyszczenia PCV. Asortyment jest bardzo zróżnicowany, są to między innymi produkty do mycia bez smug powierzchni wodoodpornych oraz paneli podłogowych. Ponadto są to preparaty do usuwania osadów mydlanych oraz kamienia, zabrudzeń po tuszach, mazakach i długopisach, nalotów wapiennych, rdzy i kamienia kotłowego. W naszej ofercie znajdują się również środki o silnych właściwościach zapachowych, odkamieniacze dla przemysłu spożywczego, nabłyszczacze, środki zabezpieczające wykładziny sportowe i wiele innych.

Istnieje zasadnicza różnica w pielęgnacji i czyszczeniu powierzchni z linoleum oraz z PCV. Linoleum to produkt naturalny, składający się między innymi z włókien i oleju lnianego, żywicy i mączki drzewnej lub korkowej, dlatego wymaga starannej pielęgnacji i ostrożności podczas zabiegów, takich jak konserwacja, nakładanie i usuwania kolejnych warstw polimeru. Oferujemy preparaty przeznaczone do powierzchni naturalnych, odpowiednio dobrane składniki striperów - na przykład w preparacie Turbolino - umożliwiają usuwanie powłok bez zniszczenia powierzchni. Podczas wybierania środków do czyszczenia linoleum należy brać pod uwagę ich pH - do codziennej pielęgnacji najlepsze są preparaty o neutralnym pH, takie jak Ecofloor Fresh lub Ecofloor Polymer.

Mniej wymagającą w pielęgnacji powierzchnią jest PCV. Dopuszczalne jest stosowanie środków chemicznych o wysokim lub kwaśnym pH. Powierzchnia PCV jest łatwa zarówno w bieżącym utrzymaniu, jak i doczyszczaniu czy polimerowaniu. Ponieważ ten materiał doskonale sprawdza się podczas częstego, gruntownego czyszczenia oraz regularnej dezynfekcji, dlatego jest często stosowany w placówkach medycznych. Warto zwrócić uwagę, że powierzchnie z PCV powinno się zabezpieczać tylko elastycznymi dyspersjami - Star oraz Prima i Optima.

Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast