Czyszczenie Marmuru i Kamienia

Preparaty myjące z tej kategorii można podzielić na środki do czyszczenia kamienia, środki do czyszczenia marmuru, środki do czyszczenia granitu, a także preparaty o ogólnym zastosowaniu. Dobre dopasowanie preparatu do powierzchni zaowocuje zachowaniem jej w idealnym stanie przez długi czas. Czyszczenie marmuru oraz czyszczenie kamienia przy pomocy profesjonalnych środków to gwarancja efektywnego usuwania zabrudzeń, bez trwałych uszkodzeń ich delikatnej powierzchni i struktury.

Ponieważ kamień i marmur to wymagająca w pielęgnacji powierzchnia, dlatego w utrzymaniu czystości, konserwacji i doczyszczaniu wsparciem będą profesjonalne preparaty. W przypadku zabrudzeń pojawiających się na marmurowej lub granitowej podłodze ważne jest szybkie reagowanie. Eksperci radzą natychmiast usunąć plamy, szczególnie w przypadku kwaśnych płynów (octu, soku owocowego), bo mogą one trwale zniszczyć taki materiał.

Marmur posiada wapienną strukturę, co sprawia, że do jego czyszczenia należy stosować wyłącznie środki neutralne lub zasadowe (alkaliczne). Wysoka podatność na uszkodzenia oraz miękka powierzchnia sprawiają, że kamień ten ulega częstym i trudnym do usunięcia drobnym uszkodzeniom. Najczęściej są to rysy lub zmatowienia, czasami - w przypadku blatów w restauracjach, barach czy też powierzchni przy umywalkach w łazienkach - uszkodzenia spowodowane używaniem kwaśnych preparatów (środków do czyszczenia sanitariatów, soków owocowych - szczególnie z cytryny). W takich przypadkach powierzchnię marmurową należy poddać krystalizacji za pomocą preparatu w proszku Cristallo. Preparatem zapobiegającym odkładaniu się osadów wapiennych na kamieniu naturalnym jest Ecopur Fresh.

Do bieżącego mycia rekomendujemy stosowanie preparatów opartych na tenzydach lub alkoholu. Oczyszczoną, marmurową powierzchnię warto zaimpregnować, w celu zabezpieczenia przed wnikaniem zabrudzeń. Można to zrobić przy pomocy produktu Pramolit S-22, a w przypadku pomieszczeń zamkniętych Pramolit W-11.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 101

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 101

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast