Stripery - Usuwanie Powłok

Powłoki polimerowe wraz z upływem czasu zużywają się. Przed nałożeniem kolejnej, ochronnej warstwy istotne jest, by najpierw zastosować odpowiednie preparaty do rozpuszczania i ściągania starych powłok. Służą do tego profesjonalne środki do usuwania powłok lakierniczych oraz powłok malarskich. W naszej ofercie znajduje się asortyment rekomendowany m.in. do podłóg, wykładzin oraz powierzchni drewnianych. Są to środki, które bez trudu poradzą sobie z usunięciem nie tylko powłok polimerowych, ale również powłok akrylowych, powłok woskowych, emulsji połyskowych oraz uporczywych zabrudzeń. Przykładem środka o szerokim zastosowaniu jest Strip Forte, usuwający takie powłoki jak woski, polimery oraz emulsje.

Stripery - do podłóg, wykładzin lub innych powierzchni - najlepiej aplikować za pomocą szorowarki marki Cleanfix i odpowiednio dobranego pada maszynowego. Stężenie środka do usuwania starych powłok dopasowuje się do rodzaju powierzchni i polimeru. Na naszej stronie każdy środek ma podane sugerowane przez producenta proporcje. Niewłaściwie dobrany preparat może zniszczyć powierzchnię, na przykład podłogę z linoleum. Środkiem do usuwania powłok polimerowych i arylowych z linoleum jest Turbolino.

Preparaty do usuwania powłok lakierniczych i malarskich są silnie skoncentrowane - przed ich użyciem należy wykonać roztwór i dopiero tak rozcieńczony w wodzie środek użyć na podłodze, wykładzinie czy innego rodzaju powierzchni. Po użyciu właściwego stripera, który rozpuści i ściągnie resztki polimeru, powierzchnię należy zneutralizować wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Kolejną warstwę polimeru aplikujemy tylko po upewnieniu się, że poprzednia warstwa jest sucha. W przeciwnym razie narażamy się na niebezpieczeństwo odparzenia nowo nałożonej powłoki.

W naszym asortymencie znajdują się środki do usuwania starych powłok od wiodących producentów, takich jak Pramol, Buzil, ECOLAB, Taski Jontec, Voigt. Wśród zróżnicowanych produktów o szerokim zastosowaniu najbardziej uniwersalną propozycją jest Strip-Forte. Dla osób, które szukają środka o błyskawicznym działaniu, polecamy Turbo-Strip - do usuwania starych warstw z polimerów, akryli, wosku i tworzyw sztucznych oraz Stripol - do usuwania starych warstw polimerów i akryli.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast