Stripery - Preparaty do usuwanie powłok

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Powłoki polimerowe wraz z upływem czasu zużywają się. Przed nałożeniem kolejnej, ochronnej warstwy istotne jest, by najpierw zastosować odpowiednie preparaty do rozpuszczania i ściągania starych powłok. Służą do tego profesjonalne środki do usuwania powłok lakierniczych oraz powłok malarskich. W naszej ofercie znajduje się asortyment rekomendowany m.in. do podłóg, wykładzin oraz powierzchni drewnianych. Są to środki, które bez trudu poradzą sobie z usunięciem nie tylko powłok polimerowych, ale również powłok akrylowych, powłok woskowych, emulsji połyskowych oraz uporczywych zabrudzeń. Przykładem środka o szerokim zastosowaniu jest Strip Forte, usuwający takie powłoki jak woski, polimery oraz emulsje.

Stripery - do podłóg, wykładzin lub innych powierzchni - najlepiej aplikować za pomocą szorowarki marki Cleanfix i odpowiednio dobranego pada maszynowego. Stężenie środka do usuwania starych powłok dopasowuje się do rodzaju powierzchni i polimeru. Na naszej stronie każdy środek ma podane sugerowane przez producenta proporcje. Niewłaściwie dobrany preparat może zniszczyć powierzchnię, na przykład podłogę z linoleum. Środkiem do usuwania powłok polimerowych i arylowych z linoleum jest Turbolino.

Preparaty do usuwania powłok lakierniczych i malarskich są silnie skoncentrowane - przed ich użyciem należy wykonać roztwór i dopiero tak rozcieńczony w wodzie środek użyć na podłodze, wykładzinie czy innego rodzaju powierzchni. Po użyciu właściwego stripera, który rozpuści i ściągnie resztki polimeru, powierzchnię należy zneutralizować wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Kolejną warstwę polimeru aplikujemy tylko po upewnieniu się, że poprzednia warstwa jest sucha. W przeciwnym razie narażamy się na niebezpieczeństwo odparzenia nowo nałożonej powłoki.

W naszym asortymencie znajdują się środki do usuwania starych powłok od wiodących producentów, takich jak Pramol, Buzil, ECOLAB, Taski Jontec, Voigt. Wśród zróżnicowanych produktów o szerokim zastosowaniu najbardziej uniwersalną propozycją jest Strip-Forte. Dla osób, które szukają środka o błyskawicznym działaniu, polecamy Turbo-Strip - do usuwania starych warstw z polimerów, akryli, wosku i tworzyw sztucznych oraz Stripol - do usuwania starych warstw polimerów i akryli.

Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast