Preparaty do czyszczenia Łazienek i Sanitariatów

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 83

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Oferujemy profesjonalne środki do czyszczenia łazienek oraz sanitariatów od wiodących producentów. W asortymencie znajdują się zarówno produkty uniwersalne, jak i do wyspecjalizowanych powierzchni (np. środki do czyszczenia fug lub środki do czyszczenia kabiny prysznicowej). Podczas wybierania idealnego środka należy kierować się - poza rodzajem powierzchni - bezpieczeństwem użytkowania. Preparaty z naszego asortymentu nie uszkadzają powierzchni ceramicznych i chromowanych.

Proponujemy produkty, takie jak odkamieniacz do kabin prysznicowych, preparat do usuwania osadów mydlanych oraz kamienia, środek do gruntownego odkamieniania niecek basenowych oraz natrysków. Poza środkami czystości do łazienki oferujemy preparaty do udrażniania odpływów kanalizacyjnych i produkty, których zadaniem jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Głównym zadaniem środków czystości do łazienki i WC jest usuwanie osadów wapiennych. Kamienie tworzą się poprzez odparowywanie wody, a powtarzalność tych procesów powoduje, że powstałe zabrudzenia są trudne do usunięcia. Profesjonalne środki do czyszczenia łazienek oraz sanitariatów usuwają zarówno kamień, jak i osady, a dodatkowo pozostawiają przyjemny zapach.

W przypadku uporczywego osadu kamiennego, którego nie jesteśmy w stanie usunąć podczas bieżącego mycia, możemy zastosować preparaty oparte na kwasie fosforowym lub solnym, na przykład Puracid. Do zalewania pisuarów i muszli klozetowych zalecamy preparat Closettbeize zwiększonej lepkości i gęstości, które sprawiają, że kontakt preparatu z powierzchnią jest odpowiednio wydłużony. Często występującym problemem jest niedrożna kanalizacja. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie środka rozpuszczającego białko, włosy, osady mydlane i bawełnę, na przykład Siffex. Można go stosować profilaktycznie lub w sytuacji, gdy odpływ kanalizacyjny jest zatkany. Preparat ten skutecznie i szybko udrażnia odpływy nie uszkadzając przy tym powierzchni gumowych, silikonowych, PCV oraz nie powoduje korozji metali.

 1. Sposoby i środki na brzydki zapach z kanalizacji, brodzika i odpływu prysznica

  Sposoby na brzydki zapach z kanalizacji, syfonu brodzika i odpływu prysznica

  Nieprzyjemny zapach z syfonu brodzika lub odpływu prysznica pojawia się z różnych przyczyn. Gdy odpływ zatyka się włosami lub resztkami kosmetyków, to wystarczy użycie odpowiedniego środka udrażniającego - na blogu przedstawiamy kilka propozycji produktów o takim zastosowaniu, a także inne przyczyny brzydkich zapachów. 

  Czytaj dalej »
 2. Sprzątanie łazienki w hotelu - procedura i polecane preparaty

  Procedura sprzątania łazienki w hotelu krok po kroku

  W branży hotelarskiej zachowanie wysokiego poziomu czystości pomieszczeń, a w szczególności łazienki, jest kwestią dbałości nie tylko o wizerunek samej placówki, ale przede wszystkim zdrowia gości. Jak zatem powinna wyglądać procedura sprzątania łazienki w hotelu? Jakie środki czystości zastosować?

  Czytaj dalej »
 3. Czyszczenie kabiny prysznicowej - jak usunąć osady i czym myć kabinę?

  Czyszczenie, impregnacja kabiny prysznicowej i usuwanie z niej osadów

  Zaniedbanie powierzchni kabiny prysznicowej, prowadzi do szybszego jej zużycia, a w rezultacie do kosztownej wymiany. W wielu przypadkach może także skutkować rozwojem chorób skóry u domowników. Podpowiadamy, czym umyć kabinę prysznicową, aby służyła jak najdłużej i nie stała się siedliskiem niebezpiecznej dla zdrowia pleśni.

  Czytaj dalej »
 4. Sprzątanie łazienki - polecamy produkty do czyszczenia wyposażenia łazienki

  Sprzątanie łazienki - przegląd środków do czyszczenia i usuwania osadów

  Pomimo, że w łazience spędzamy stosunkowo niewiele czasu, jest to pomieszczenie, które wymaga zaskakująco częstego sprzątania. Szorowanie toalety, wanny czy armatury nie należy do przyjemnych i prostych czynności, jednak przy użyciu profesjonalnych środków, sprzątanie łazienki może być szybkie i - co najważniejsze - skuteczne. Doradzamy, jakich preparatów użyć, aby pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast