Preparaty do czyszczenia Tapicerek

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

Ustaw kierunek malejący
na stronę

W kategorii środków do czyszczenia tapicerek oferujemy produkty wiodących producentów, takich jak Pramol i Buzil. Asortyment jest zróżnicowany pod kątem zastosowania - proponujemy środki do czyszczenia tapicerki meblowej i samochodowej oraz skórzanych powierzchni. Osobną kategorię stanowią środki do prania różnych materiałów.

Najczęstszym problemem, występującym podczas użytkowania mebli tapicerowanych lub z pokryciem tekstylnym, są ciężko usuwalne plamy. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku tapicerki samochodowej - tutaj również łatwo o nieestetyczne zabrudzenia. Czyszczenie i pielęgnacja mebli może się odbywać na sucho (np. za pomocą środków do czyszczenia tapicerki meblowej na sucho) lub mokro.

W naszej ofercie - poza preparatami do czyszczenia - znajdują się również środki do prania, między innymi tapicerki samochodowej. Wśród bogatego asortymentu preparatów przeznaczonych do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń, najpopularniejszy środek o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu, to sucha piana Tapi-Foam w wygodnej formie spray’u. Preparat nakłada się na zabrudzoną powierzchnię, a następnie po około 3-5 minutach przeciera tapicerkę miękką szczotką. Tamponujemy odsączając resztki zabrudzeń, po czym pierzemy tapicerkę.

W przypadku zabrudzeń tapicerki gumą do żucia, smołą lub innymi pozostałościami wnikającymi w tekstylia, idealne preparaty do ich usunięcia to Gumex Spray lub Gumex. Pierwszy z nich zamraża zabrudzenie, co pozwala na jego wykruszenie, nie pozostawiając śladów na powierzchni tapicerki. Z kolei drugi, dzięki wchodzącej w jego skład kompozycji rozpuszczalników, rozpuszcza wszelkie zabrudzenia. Ciekawym środkiem chemicznym jest również Rost-Ex T2, który idealnie i skutecznie usuwa ślady korozji występujące na tkaninach tekstylnych.

 1. Czyszczenie kanapy - jak wyczyścić kanapę materiałową i skórzaną?

  Jak wyczyścić kanapę materiałową lub skórzaną? Poradnik

  Czym czyścić kanapę? Decyzja o tym, jaki wybrać środek i metodę zależy przede wszystkim od tego, z czego wykonana jest tapicerka. Inne preparaty stosuje się do czyszczenia kanapy materiałowej, a inne do kanapy skórzanej. Które produkty z naszej oferty się do tego nadają?

  Czytaj dalej »
 2. Czym czyścić tapicerkę? Przegląd najskuteczniejszych środków

  Jak i czym czyścić tapicerkę kanapy i samochodową?

  Jak i czym czyścić tapicerkę kanapy i tapicerkę w samochodzie? Przedstawiamy najpopularniejsze metody i środki, przy pomocy których nawet mocno zabrudzona powierzchnia odzyska dawną świetność, kolor i świeżość.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast