Woskowanie Drewna

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

W kategorii wosków do drewna oferujemy asortyment rekomendowany do mebli oraz paneli. Występują one w postaci wosku w płynie do drewna lub wosku twardego do drewna. Twardy wosk do drewna to preparat, który składa się z mieszanki wosków i rozpuszczalników. Skutecznie konserwują one podłogę wykonaną z drewna lub korka, zarówno lakierowaną, jak i nielakierowaną. Służą do odnowienia i renowacji zniszczonych powierzchni, dodając im połysku. Twardy wosk można aplikować na 2 różne sposoby: ręcznie lub natryskowo.

Woski do drewna występują w zróżnicowanej kolorystyce. Popularnym produktem jest wosk bezbarwny do drewna, ale rekomendujemy również sprawdzenie linii produktowej Naturalny wygląd od marki SNEKKAR. Preparaty z tej linii podkreślają kolor i fakturę drewna, delikatnie podbijają naturalną jego barwę.

Poza konserwacją i pielęgnacją, wosk jest naturalnym i ekologicznym sposobem na impregnowanie drewna. Drugim sposobem impregnacji jest olejowanie. Każda z tych metod ma swoich zwolenników, za woskiem przemawia kilka argumentów: nadaje drewnu właściwości antystatyczne, naturalnie barwi materiał i gwarantuje subtelny efekt, można nim postarzyć drewno, łatwo go ściągnąć rozpuszczalnikiem.

Większość produktów do woskowania drewna pochodzi z oferty marki SNEKKAR. To szwajcarski producent wysokiej jakości produktów do pielęgnacji i konserwacji drewnianych powierzchni. W skład kolekcji wchodzą nie tylko woski, ale również oleje, żel do zabezpieczania drewnianych powierzchni, mydło pielęgnacyjne, preparaty do gruntownego czyszczenia, rozpuszczalnik oraz krążki stosowane do wygładzania drewna podczas olejowania.

 1. Bejca, olej czy wosk do drewna? Czym wykończyć podłogę?

  Bejca, wosk czy lakier do drewna - czym wykończyć podłogę? Poradnik

  Bejca, olej czy wosk do drewna - czym wykończyć podłogę z tego naturalnego materiału? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom ochrony drewna chcemy uzyskać: bejca tworzy twardą powłokę i chroni jego powierzchnię najskuteczniej, wosk zapewnia poziom ochrony na średnim poziomie. W przypadku oleju warstwa ochronna dość szybko się ściera, ale ten środek pięknie podkreśla naturalną barwę podłogi i rysunek słojów.

  Czytaj dalej »
 2. Woskowanie drewna - porady “zrób to sam” i polecane produkty

  Woskowanie drewna surowego, woskowanie drewna na gorąco i zimno - przegląd najlepszych produktów

  Woskowanie drewna - zarówno na gorąco, jak i zimno - to zabieg, który poprawia wygląd drewnianej powierzchni, dodaje blasku, uzupełnia drobne ubytki i rysy. Jak wygląda woskowanie surowego drewna, a jak materiału, na którym już jest warstwa wosku? Jakich środków użyć do takich powierzchni?

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast