Preparaty do Usuwania Zabrudzeń

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 104

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Coraz częściej na elewacjach i powierzchniach użyteczności publicznej, takich jak obiekty administracyjne, kulturalne, sportowe, środki komunikacji pojawiają się niechciane, pseudo-artystyczne, często wulgarne napisy graffiti. Aby usunąć tego rodzaju zabrudzenia, musimy zastosować specjalistyczne preparaty nie niszczące powierzchni na której są aplikowane, skutecznie usuwające jednak farbę. W zależności od powierzchni na której są stosowane mogą mieć konsystencję płynną o zwiększonej lepkości lub mogą to być pasty.

Podobnie kierunkowe podejście musimy zastosować w przypadku usuwania plam najczęściej występujących na powierzchniach tekstylnych, wykładzinach, dywanach i tapicerkach. Odpowiednio dobrane preparaty usuną każde zabrudzenie łącznie z gumą i smołą.

Osobną grupę produktów stanowią preparaty do doczyszczania stali nierdzewnej zarówno z bieżących zabrudzeń jak i głębokich wżerów – również chemicznych, pojawiających się w postaci zacieków i ciemnych chemicznych plam. Często wraz z uporczywym i trudnym do usunięcia kamieniem występuje problem zabrudzeń rdzą, która wniknęła w strukturę powierzchni. Usuwając kamień musimy wziąć pod uwagę powierzchnię na której aplikujemy preparaty czyszczące. Przy odpowiednim doborze środków jesteśmy w stanie usunąć kamień wapienny, chlorowy a nawet właśnie rdzę. Przy usuwaniu korozji najistotniejszym jest dobór preparatu w zależności od powierzchni w którą wniknęła rdza. Stosujemy tu inne preparaty do tekstyliów, do powierzchni wapiennych i do kamienia. Po usunięcie uporczywych zabrudzeń, ważne jest aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć i zakonserwować powierzchnię – do tego celu warto wykorzystać preparaty konserwujące.

 1. Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia (płytek, kostki, betonu)?

  Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia? Poradnik

  Jeśli gdzieś dociera wilgoć,to możemy mieć pewność, że z czasem pojawi się tam również rdza. Pomieszczenia w naszych mieszkaniach, które są najbardziej narażone na oddziaływanie wody,to łazienka i kuchnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych walczą dodatkowo z rdzawymi osadami na kostce brukowej i betonie. Zatem jak usunąć rdzę z metalu, płytek czy kamienia? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 2. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast