Preparaty do Konserwacji Stali

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Istotą grupę preparatów konserwujących stanowią produkty do czyszczenia stali nierdzewnej. Obecnie powszechnie stosowana stal w służbie zdrowia lub elementach obiektów użyteczności publicznej poprzez ograniczanie drogich składników takich jak Chrom, Vanad, Nikiel jest coraz gorszej jakości. Stawia to przed użytkownikami odpowiedzialnymi za utrzymanie czystości szczególnie nowe wyzwania. Niejednokrotnie powszechnie stosowane preparaty okazują się niewystarczające. Najlepsza i najskuteczniejszą metodą służącą do gruntownego czyszczenia stali jest zastosowanie mleczka o pH kwaśnym (1-3) bez zawartości Krzemu. Zastosowanie np Ecofix Sauer powoduje ściągnięcie utlenionej warstwy stali nierdzewnej wraz z uporczywymi zabrudzeniami a co ważne zawarty w mleczku pył marmurowy nie powoduje zarysowań na czyszczonej powierzchni. Skutecznie doczyszczona stal powinna być zabezpieczona preparatem na bazie olejków, które poprzez utworzenie trwałej warstwy nie dopuszcza do jej utleniania się . Z uporczywymi zabrudzeniami stali nierdzewnej często mamy także do czynienia w gastronomii. Przypalone resztki jedzenia, tłuszcz oraz nierzadko kamień zmusza nas do zastosowania szczególnie radykalnych rozwiązań. Koniecznie jest wówczas zastosowanie preparatów na Sodzie Kaustycznej, która skutecznie rozpuszcza tego typu zabrudzenia.

 1. Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia (płytek, kostki, betonu)?

  Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia? Poradnik

  Jeśli gdzieś dociera wilgoć,to możemy mieć pewność, że z czasem pojawi się tam również rdza. Pomieszczenia w naszych mieszkaniach, które są najbardziej narażone na oddziaływanie wody,to łazienka i kuchnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych walczą dodatkowo z rdzawymi osadami na kostce brukowej i betonie. Zatem jak usunąć rdzę z metalu, płytek czy kamienia? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 2. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast