Preparaty do Pielęgnacji Drewna

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 25

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

W kategorii środków do pielęgnacji i ochrony drewna oferujemy zróżnicowany asortyment, podzielony na 6 sekcji: olejowanie podłóg i mebli, woskowanie drewna, bejcowanie drewna, ługowanie drewna, pielęgnacja mebli oraz mycie podłóg drewnianych. Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, który w toku eksploatacji może utracić swoje właściwości (twardość, gęstość, izolację), dlatego poza pielęgnacją równie ważna jest regularna impregnacja oraz konserwacja.

Pragniemy zaprezentować bogatą ofertę preparatów firmy SNEKKAR, które można podzielić według przeznaczenia - są to z jednej strony impregnaty i środki do konserwacji drewna na zewnątrz, z drugiej środki do ochrony i zabezpieczenia takich powierzchni we wnętrzach. Woskowane i olejowane powierzchnie są zabezpieczone, ale żeby zachowały właściwy wygląd i nie niszczały, należy je regularnie myć i pielęgnować przy pomocy odpowiednich środków.

Pielęgnacja drewna metodami tradycyjnymi i ekologicznymi jest popularnym rozwiązaniem. Dzięki olejowaniu i woskowaniu taka powierzchnia wygląda naturalnie i jest zabezpieczona przed uszkodzeniami. Środki do olejowania podłóg i mebli występują w wariancie barwiącym (podkreślającym naturalny kolor drewna) lub bezbarwnym.

Preparaty do woskowania drewna dzielą się na woski i polimery. Woski mogą występować w wersji wosku twardego lub wosku do aplikacji na gorąco, z przeznaczeniem do parkietów. Produkty z tej kategorii są w zróżnicowanej kolorystyce - można je dopasować do barwy drewna lub znaleźć bezbarwny produkt.

Produkty do bejcowania drewna stosowane są przede wszystkim we wnętrzach. Pogłębiają naturalny kolor tego materiału, akcentują rysunek słojów drewna. Bejcowanie przedłuża trwałość koloru drewna i nadaje mu gładkości, produkt może być stosowany zarówno na nowych, jak i odnawianych drewnianych powierzchniach schodów, mebli, podłóg itp.

Środki do ługowania drewna nadają powierzchniom efekt wybielenia, a dodatkowo akcentują naturalną strukturę tego materiału. Jednym z rodzajów środka do ługowania jest preparat wizualnie postarzający powierzchnie drewniane marki SNEKKAR.

Preparaty do pielęgnacji mebli to zróżnicowane propozycje w formie delikatnych środków do pielęgnacji mebli, mydeł pielęgnacyjnych i produktów w wygodnej formie w spray'u. Przykładem może tutaj być Pramol CM 2000. Preparat ten doskonale czyści i pielęgnuje wszystkie powierzchnie z lakierowanego drewna oraz powierzchnie syntetyczne. Ostatnią kategorią jest asortyment do mycia podłóg drewnianych różnego typu, również woskowanych. Są to preparaty nie tylko czyszczące, ale również pielęgnujące drewniany parkiet i zabezpieczające podłogi drewniane. Oferujemy produkty firmy Parmol takie jak Laminet czy Wood-Clean, a także preparaty firmy SNEKKAR, np. Mydło pielęgnacyjne do podłóg drewnianych.

 1. Utrzymanie i pielęgnacja drewna krok po kroku - przegląd najlepszych środków do drewna

  Pielęgnacja drewna

  Jak dbać o drewno w zależności od jego wykończenia? Czy wystarczy systematyczne przemywanie powierzchni i używanie odpowiednich preparatów ochronnych? W tym artykule podpowiemy, jak powinna przebiegać pielęgnacja drewna olejowanego i woskowanego. Zdradzimy również, jak dbać o lakierowane drewno oraz to potraktowane ługami czy bejcami. Wspomnimy także, jak krok po kroku poradzić sobie z powierzchniami wymagającymi renowacji.

  Czytaj dalej »
 2. Czyszczenie mebli drewnianych - czym czyścić i jak nabłyszczyć?

  Czym czyścić drewniane meble? Przegląd profesjonalnych środków

  Często nie zwraca się uwagi na preparaty, których używa się do czyszczenia konkretnych powierzchni. Kiedy zbliża się czas weekendowych porządków, wiele osób łapie z półki w supermarkecie pierwszy lepszy uniwersalny środek do wszystkiego i używa go bez zastanowienia również do czyszczenia mebli drewnianych. Tymczasem drewno wymaga szczególnej uwagi podczas jego pielęgnacji.

  Czytaj dalej »
 3. Lakierowanie drewna krok po kroku

  Lakierowanie drewna pistoletem, wałkiem i na wysoki połysk

  Lakierowanie drewna to popularny zabieg, który zabezpiecza powierzchnię podłóg, mebli, boazeri i innych elementów znajdujących na zewnątrz i wewnątrz. Jak wygląda lakierowanie drewna krok po kroku? Kiedy postawić na lakierowanie drewna pistoletem a kiedy wałkiem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 4. Jak i czym myć podłogę drewnianą lakierowaną lub olejowaną?

  Jak i czym myć podłogę drewnianą? Poradnik

  Podłoga drewniana - stylowa, trwała i na lata. Nie przyciąga kurzu, dlatego nadaje się nawet do pokoju alergika czy noworodka. Czym myć drewnianą podłogę olejowaną a czym lakierowaną - czy istnieją różne środki do tego typu powierzchni? Jak powinien wyglądać ten zabieg i czego podczas niego unikać?

  Czytaj dalej »
 5. Bejca, olej czy wosk do drewna? Czym wykończyć podłogę?

  Bejca, wosk czy lakier do drewna - czym wykończyć podłogę? Poradnik

  Bejca, olej czy wosk do drewna - czym wykończyć podłogę z tego naturalnego materiału? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom ochrony drewna chcemy uzyskać: bejca tworzy twardą powłokę i chroni jego powierzchnię najskuteczniej, wosk zapewnia poziom ochrony na średnim poziomie. W przypadku oleju warstwa ochronna dość szybko się ściera, ale ten środek pięknie podkreśla naturalną barwę podłogi i rysunek słojów.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast