Konserwacja i Zabezpieczanie Powierzchni

Kategoria ta obejmuje powłoki polimerowe, akrylowe, poliuretanowe, stosowane na wszystkie wodo-odporne powierzchnie, zarówno twarde takie jak kamień, lastriko, beton ale także i elastyczne takie jak m. in. PCV, linoleum, tarket. Szeroka gama preparatów pozwala na dobranie i aplikację dyspersji także dla miejsc o wysokim natężeniu ruchu. Specjalna formuła zapewniająca odporność na dezynfekcję alkoholową zawarta w polimerach powoduje, że mogą być one stosowane na powierzchniach w placówkach służby zdrowia. Powierzchnie mikroporowate są zabezpieczane poprzez nakładanie impregnatów powodujących zamknięcie mikroporów. W rezultacie aplikacji podłoga nabiera właściwości hydrofobowych, a utrzymanie czystości i konserwacja powierzchni nie przysparza żadnych trudności. Impregnaty nie zmieniają wizualnie powierzchni po ich zastosowaniu.

Powierzchnie zabezpieczone powłokami polimerowymi i akrylowymi mogą być odnawiane przy pomocy odpowiednio dobranej chemii i zastosowanej technologii. Odnawianie ich może następować poprzez bieżące ręczne mycie i konserwacje specjalistycznymi preparatami jak i przy użyciu polerki wysokoobrotowej przy zastosowaniu odpowiedniego pada maszynowego a także metody natryskowej. Na uwagę zasługują tutaj preparaty do mycia, doczyszczania i konserwacji stali - zarówno do jej gruntownego doczyszczenia z głębokich wżerów i śladów pozostawionych przez dłonie jak i zabezpieczania przed dalszym zabrudzeniem po jej doczyszczeniu.

Rozwijającą się grupą preparatów do zabezpieczania i konserwacji powierzchni są środki do ochrony przed graffiti. Preparaty te działają na podobnej zasadzie jak impregnaty, wnikając w porowatą powierzchnię i zabezpieczając ją przed zabrudzeniem od środka, jak i preparaty które po nałożeniu na powierzchnię tworzą warstwę zewnętrzną umożliwiając łatwe jej doczyszczenie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 71

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wood-Star - Polimer do parkietu
  152,20 zł 123,74 zł

  Wood-Star - Polimer do parkietu

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 71

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Posadzka na balkon - przeczytaj, zanim wybierzesz

  Posadzka na balkon - jaki materiał wybrać? Poradnik

  Umiejętnie wykorzystując balkon, możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powierzchni do zagospodarowania. Zanim jednak zaczniemy jego urządzanie, najpierw powinniśmy wybrać posadzkę na balkon, która będzie funkcjonalna,trwała i łatwa w utrzymaniu. Jaką wybrać? Czy posadzka żywiczna na balkon będzie najwłaściwszym wyborem?

  Czytaj dalej »
 2. Polimeryzacja posadzek - rodzaje i zastosowanie powłok polimerowych

  Polimeryzacja posadzek - jakie środki zastosować do tego zabiegu?

  Powierzchnia błyszcząca, bardziej wytrzymała i wolniej się brudząca – oto najważniejsze zalety płynące z polimeryzacji posadzki. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu, w którym kluczowym etapem jest nałożenie powłok polimerowych?

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Cleanfix Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast