Preparaty do konserwacji i zabezpieczania powierzchni

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 59

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Kategoria ta obejmuje powłoki polimerowe, akrylowe, poliuretanowe, stosowane na wszystkie wodo-odporne powierzchnie, zarówno twarde takie jak kamień, lastriko, beton ale także i elastyczne takie jak m. in. PCV, linoleum, tarket. Szeroka gama preparatów pozwala na dobranie i aplikację dyspersji także dla miejsc o wysokim natężeniu ruchu. Specjalna formuła zapewniająca odporność na dezynfekcję alkoholową zawarta w polimerach powoduje, że mogą być one stosowane na powierzchniach w placówkach służby zdrowia. Powierzchnie mikroporowate są zabezpieczane poprzez nakładanie impregnatów powodujących zamknięcie mikroporów. W rezultacie aplikacji podłoga nabiera właściwości hydrofobowych, a utrzymanie czystości i konserwacja powierzchni nie przysparza żadnych trudności. Impregnaty nie zmieniają wizualnie powierzchni po ich zastosowaniu.

Powierzchnie zabezpieczone powłokami polimerowymi i akrylowymi mogą być odnawiane przy pomocy odpowiednio dobranej chemii i zastosowanej technologii. Odnawianie ich może następować poprzez bieżące ręczne mycie i konserwacje specjalistycznymi preparatami jak i przy użyciu polerki wysokoobrotowej przy zastosowaniu odpowiedniego pada maszynowego a także metody natryskowej. Na uwagę zasługują tutaj preparaty do mycia, doczyszczania i konserwacji stali - zarówno do jej gruntownego doczyszczenia z głębokich wżerów i śladów pozostawionych przez dłonie jak i zabezpieczania przed dalszym zabrudzeniem po jej doczyszczeniu.

Rozwijającą się grupą preparatów do zabezpieczania i konserwacji powierzchni są środki do ochrony przed graffiti. Preparaty te działają na podobnej zasadzie jak impregnaty, wnikając w porowatą powierzchnię i zabezpieczając ją przed zabrudzeniem od środka, jak i preparaty które po nałożeniu na powierzchnię tworzą warstwę zewnętrzną umożliwiając łatwe jej doczyszczenie.

 1. Czyszczenie i konserwacja posadzek betonowych

  Czyszczenie, impregnacja i konserwacja posadzek betonowych - poradnik

  Regularne czyszczenie posadzki betonowej przy pomocy odpowiednich środków pozwoli zachować ją w doskonałym stanie przez długi czas. Konserwowanie i impregnowanie jej powierzchni przedłuża trwałość i poprawia walory estetyczne, a także zabezpiecza przed powstawaniem zabrudzeń. Które środki z naszej oferty nadają się do czyszczenia posadzki betonowej, a które będą odpowiednie do impregnacji i konserwacji betonu? 

  Czytaj dalej »
 2. Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia (płytek, kostki, betonu)?

  Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia? Poradnik

  Jeśli gdzieś dociera wilgoć,to możemy mieć pewność, że z czasem pojawi się tam również rdza. Pomieszczenia w naszych mieszkaniach, które są najbardziej narażone na oddziaływanie wody,to łazienka i kuchnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych walczą dodatkowo z rdzawymi osadami na kostce brukowej i betonie. Zatem jak usunąć rdzę z metalu, płytek czy kamienia? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 3. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 4. Posadzka na balkon - przeczytaj, zanim wybierzesz

  Posadzka na balkon - jaki materiał wybrać? Poradnik

  Umiejętnie wykorzystując balkon, możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powierzchni do zagospodarowania. Zanim jednak zaczniemy jego urządzanie, najpierw powinniśmy wybrać posadzkę na balkon, która będzie funkcjonalna,trwała i łatwa w utrzymaniu. Jaką wybrać? Czy posadzka żywiczna na balkon będzie najwłaściwszym wyborem?

  Czytaj dalej »
 5. Polimeryzacja posadzek - rodzaje i zastosowanie powłok polimerowych

  Polimeryzacja posadzek - jakie środki zastosować do tego zabiegu?

  Powierzchnia błyszcząca, bardziej wytrzymała i wolniej się brudząca – oto najważniejsze zalety płynące z polimeryzacji posadzki. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu, w którym kluczowym etapem jest nałożenie powłok polimerowych?

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast