Preparaty do Pielęgnacji Mebli

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę

W kategorii pielęgnacji mebli oferujemy profesjonalne środki do czyszczenia, pielęgnacji oraz renowacji mebli drewnianych. Meble, szczególnie te, które znajdują się na zewnątrz - w ogrodzie lub na tarasie - są szczególnie narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Wilgoć, promienie słoneczne i UV, pleśń i grzyby - te wszystkie czynniki niszczą drewno, pozbawiając je trwałości i elastyczności. W każdym sezonie, szczególnie przed zimą, należy zabezpieczyć meble drewniane przy pomocy odpowiednich środków.

Pierwszym etapem powinno być gruntowne mycie, przeznaczonymi do drewnianych powierzchni środkami. Nasza propozycja to preparat do gruntownego czyszczenia mebli ogrodowych w spray’u marki SNEKKAR. Produkt nadaje się do różnego rodzaju drewnianych powierzchni: niezabezpieczonych oraz zabezpieczonych olejem lub woskiem.

Drugi krok to konserwacja. Po umyciu najlepiej zastosować odpowiedni zabezpieczający olej lub wosk do mebli drewnianych. Do bieżącej konserwacji zalecamy zastosowanie mydła pielęgnacyjnego SNEKKAR, nadającego się do wszystkich gatunków drewna. Zawarte w produkcie cząsteczki mydła odkładają się na powierzchni, tworząc ochronną warstwę, zabezpieczającą drewno przed brudem i wilgocią.

Nie tylko drewniane meble na zewnątrz wymagają starannej pielęgnacji i ochrony - również wszystkie te, które znajdują się w pomieszczeniach. Co prawda, są one zdecydowanie mniej narażone na czynniki atmosferyczne niż meble ogrodowe, jednak powinny być czyszczone odpowiednimi preparatami. Dlaczego? Tylko środki przeznaczone do drewna skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a ponadto również nie uszkadzają powierzchni zabezpieczonych olejem lub woskiem.

 1. Jak czyścić i zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

  Czyszczenie drewnianych mebli

  Jak czyścić drewniane meble ogrodowe, aby nie uszkodzić ich powierzchni i jednocześnie skutecznie usunąć z nich naloty, osady i zabrudzenia powstałe podczas lata? Jak zabezpieczyć meble ogrodowe, aby bez szwanku przetrwały do kolejnych wakacji? Zapraszamy do naszego poradnika, dzięki któremu zaplanujesz jesienną konserwację drewnianego wyposażenia ogrodowego.

  Czytaj dalej »
 2. Czyszczenie mebli drewnianych - czym czyścić i jak nabłyszczyć?

  Czym czyścić drewniane meble? Przegląd profesjonalnych środków

  Często nie zwraca się uwagi na preparaty, których używa się do czyszczenia konkretnych powierzchni. Kiedy zbliża się czas weekendowych porządków, wiele osób łapie z półki w supermarkecie pierwszy lepszy uniwersalny środek do wszystkiego i używa go bez zastanowienia również do czyszczenia mebli drewnianych. Tymczasem drewno wymaga szczególnej uwagi podczas jego pielęgnacji.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast