Poradnik

 1. Posadzki żywiczne - rodzaje, czyszczenie i konserwacja

  Czyszczenie i konserwacja posadzki żywicznej - poradnik

  Posadzki żywiczne od wielu lat szeroko stosuje się w magazynach, obiektach użyteczności publicznej czy sklepach wielkopowierzchniowych. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość podłogi na obciążenia i uszkodzenia oraz łatwość utrzymania czystości. Ostatnio tego typu podłogi zaczęto wykorzystywać również w aranżacjach nowoczesnych mieszkań i domów. Dlaczego? Sprawdźmy!

  Czytaj dalej »
 2. Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia (płytek, kostki, betonu)?

  Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia? Poradnik

  Jeśli gdzieś dociera wilgoć,to możemy mieć pewność, że z czasem pojawi się tam również rdza. Pomieszczenia w naszych mieszkaniach, które są najbardziej narażone na oddziaływanie wody,to łazienka i kuchnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych walczą dodatkowo z rdzawymi osadami na kostce brukowej i betonie. Zatem jak usunąć rdzę z metalu, płytek czy kamienia? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 3. Czyszczenie mebli drewnianych - czym czyścić i jak nabłyszczyć?

  Czym czyścić drewniane meble? Przegląd profesjonalnych środków

  Często nie zwraca się uwagi na preparaty, których używa się do czyszczenia konkretnych powierzchni. Kiedy zbliża się czas weekendowych porządków, wiele osób łapie z półki w supermarkecie pierwszy lepszy uniwersalny środek do wszystkiego i używa go bez zastanowienia również do czyszczenia mebli drewnianych. Tymczasem drewno wymaga szczególnej uwagi podczas jego pielęgnacji.

  Czytaj dalej »
 4. Jak usunąć osad z mydła? Środki do zastosowań profesjonalnych i domowych

  Jak usunąć osad z mydła na płytkach lub na kabinie prysznicowej? Poradnik

  Czym usunąć osad z mydła na płytkach i kabinie prysznicowej? Istnieją domowe metody, ale - przy dużej powierzchni lub silnych zabrudzeniach - skuteczniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po profesjonalne środki o kwaśnym odczynie. Warto również wiedzieć, że powstawaniu osadów z mydła można zapobiec, stosując odpowiednie impregnaty.

  Czytaj dalej »
 5. Jak wyczyścić piekarnik (skutecznie, szybko i bez szorowania)?

  Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Przegląd profesjonalnych środków

  Przyznajmy szczerze, że czyszczenie piekarnika zwykle nie widnieje na naszej priorytetowej liście cotygodniowych obowiązków domowych. Nie lubimy tej czynności, ponieważ wydaje się być trudna i pochłaniająca zbyt wiele czasu, którego często nam brakuje. Ale wcale nie musi taka być. Jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie? Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 6. Świąteczne porządki krok po kroku

  Świąteczne porządki - plan i sposoby na zwiększenie efektywności

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i koniec roku. To idealny czas na podsumowania, rozliczenia i wielkie, gruntowne sprzątanie. Jak krok po kroku ułożyć plan na świąteczne porządki, by zdążyć przed pierwszą gwiazdką? Przedstawiamy kolejność prac i środki, po które warto sięgnąć, by dom lśnił czystością.

  Czytaj dalej »
 7. Jak usunąć tłuste plamy z tkanin (ubrań, firanek, wykładzin)?

  Jak usunąć tłuste plamy z tkanin? Poradnik

  Tłuste plamy na ubraniu są nie do uniknięcia. Czy to podczas spożywania posiłku, sprawdzania poziomu oleju w samochodzie czy hobbystycznego majsterkowania w warsztacie, prędzej czy później musimy zmierzyć się z tym problemem. Jak usunąć tłuste plamy z naszego ulubionego podkoszulka albo obrusu? Po jakie środki z naszej oferty sięgnąć? 

  Czytaj dalej »
 8. Posadzka na balkon - przeczytaj, zanim wybierzesz

  Posadzka na balkon - jaki materiał wybrać? Poradnik

  Umiejętnie wykorzystując balkon, możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powierzchni do zagospodarowania. Zanim jednak zaczniemy jego urządzanie, najpierw powinniśmy wybrać posadzkę na balkon, która będzie funkcjonalna,trwała i łatwa w utrzymaniu. Jaką wybrać? Czy posadzka żywiczna na balkon będzie najwłaściwszym wyborem?

  Czytaj dalej »
 9. Czyszczenie kanapy - jak wyczyścić kanapę materiałową i skórzaną?

  Jak wyczyścić kanapę materiałową lub skórzaną? Poradnik

  Czym czyścić kanapę? Decyzja o tym, jaki wybrać środek i metodę zależy przede wszystkim od tego, z czego wykonana jest tapicerka. Inne preparaty stosuje się do czyszczenia kanapy materiałowej, a inne do kanapy skórzanej. Które produkty z naszej oferty się do tego nadają?

  Czytaj dalej »
 10. Lakierowanie drewna krok po kroku

  Lakierowanie drewna pistoletem, wałkiem i na wysoki połysk

  Lakierowanie drewna to popularny zabieg, który zabezpiecza powierzchnię podłóg, mebli, boazeri i innych elementów znajdujących na zewnątrz i wewnątrz. Jak wygląda lakierowanie drewna krok po kroku? Kiedy postawić na lakierowanie drewna pistoletem a kiedy wałkiem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »