Poradnik

 1. Jak usunąć tłuste plamy z tkanin (ubrań, firanek, wykładzin)?

  Jak usunąć tłuste plamy z tkanin? Poradnik

  Tłuste plamy na ubraniu są nie do uniknięcia. Czy to podczas spożywania posiłku, sprawdzania poziomu oleju w samochodzie czy hobbystycznego majsterkowania w warsztacie, prędzej czy później musimy zmierzyć się z tym problemem. Jak usunąć tłuste plamy z naszego ulubionego podkoszulka albo obrusu? Po jakie środki z naszej oferty sięgnąć? 

  Czytaj dalej »
 2. Posadzka na balkon - przeczytaj, zanim wybierzesz

  Posadzka na balkon - jaki materiał wybrać? Poradnik

  Umiejętnie wykorzystując balkon, możemy zyskać nawet kilkanaście metrów dodatkowej powierzchni do zagospodarowania. Zanim jednak zaczniemy jego urządzanie, najpierw powinniśmy wybrać posadzkę na balkon, która będzie funkcjonalna,trwała i łatwa w utrzymaniu. Jaką wybrać? Czy posadzka żywiczna na balkon będzie najwłaściwszym wyborem?

  Czytaj dalej »
 3. Lakierowanie drewna krok po kroku

  Lakierowanie drewna pistoletem, wałkiem i na wysoki połysk

  Lakierowanie drewna to popularny zabieg, który zabezpiecza powierzchnię podłóg, mebli, boazeri i innych elementów znajdujących na zewnątrz i wewnątrz. Jak wygląda lakierowanie drewna krok po kroku? Kiedy postawić na lakierowanie drewna pistoletem a kiedy wałkiem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 4. Jak i czym myć podłogę drewnianą lakierowaną lub olejowaną?

  Jak i czym myć podłogę drewnianą? Poradnik

  Podłoga drewniana - stylowa, trwała i na lata. Nie przyciąga kurzu, dlatego nadaje się nawet do pokoju alergika czy noworodka. Czym myć drewnianą podłogę olejowaną a czym lakierowaną - czy istnieją różne środki do tego typu powierzchni? Jak powinien wyglądać ten zabieg i czego podczas niego unikać?

  Czytaj dalej »
 5. Bejca, olej czy wosk do drewna? Czym wykończyć podłogę?

  Bejca, wosk czy lakier do drewna - czym wykończyć podłogę? Poradnik

  Bejca, olej czy wosk do drewna - czym wykończyć podłogę z tego naturalnego materiału? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom ochrony drewna chcemy uzyskać: bejca tworzy twardą powłokę i chroni jego powierzchnię najskuteczniej, wosk zapewnia poziom ochrony na średnim poziomie. W przypadku oleju warstwa ochronna dość szybko się ściera, ale ten środek pięknie podkreśla naturalną barwę podłogi i rysunek słojów.

  Czytaj dalej »
 6. Ranking suszarek do rąk - jak wybrać najlepszą suszarkę do rąk?

  Jaka suszarka do rąk? Przegląd propozycji

  Jaka suszarka do rąk nadaje się do pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu, a który model sprawdzi się w niewielkiej łazience? O tym, jakie parametry techniczne brać pod uwagę podczas zakupu takiego urządzenia, piszemy na blogu. Ponadto przedstawiamy ranking suszarek do rąk z czterema wyselekcjonowanymi z naszej oferty modelami.

  Czytaj dalej »
 7. Polimeryzacja posadzek - rodzaje i zastosowanie powłok polimerowych

  Polimeryzacja posadzek - jakie środki zastosować do tego zabiegu?

  Powierzchnia błyszcząca, bardziej wytrzymała i wolniej się brudząca – oto najważniejsze zalety płynące z polimeryzacji posadzki. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu, w którym kluczowym etapem jest nałożenie powłok polimerowych?

  Czytaj dalej »
 8. Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza do domu a jaka do zastosowań przemysłowych?

  Myjka ciśnieniowa - jaką kupić do domu, a jaką do użytku przemysłowego?

  Jak wybrać myjkę ciśnieniową, tak by nie przepłacić, a jednocześnie zyskać w pełni funkcjonalne urządzenie? Czym różnią się modele profesjonalne od tych, które przeznaczone są do użytku domowego?

  Czytaj dalej »
 9. Czym czyścić tapicerkę? Przegląd najskuteczniejszych środków

  Jak i czym czyścić tapicerkę kanapy i samochodową?

  Jak i czym czyścić tapicerkę kanapy i tapicerkę w samochodzie? Przedstawiamy najpopularniejsze metody i środki, przy pomocy których nawet mocno zabrudzona powierzchnia odzyska dawną świetność, kolor i świeżość.

  Czytaj dalej »
 10. Jaki olej do drewna? Przegląd najlepszych produktów

  Jaki olej do drewna na zewnątrz i do tarasów wybrać? Poradnik
  Olejowanie jest ekologicznym i łatwym sposobem pielęgnacji i zabezpieczenia drewna, z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący majsterkowicz. Istnieje wiele produktów do olejowania, dlatego zanim przystąpimy do pracy warto sprawdzić, jaki olej do drewna będzie w danej sytuacji najodpowiedniejszy.
  Czytaj dalej »
Strona