Poradnik

 1. Renowacja mebli ogrodowych - jak odnowić meble drewniane i elementy małej architektury?

  Renowacja mebli ogrodowych - jak odnowić meble drewniane i elementy małej architektury?

  Osoby, które mieszkają poza miastem lub mają swoją działkę, z pewnością co kilka lat stają przed dylematem, czy wyrzucić sfatygowane już meble ogrodowe, czy spróbować je odnowić. Renowacja mebli ogrodowych wymaga co prawda poświęcenia kilku godzin pracy i dobrania odpowiednich środków, jednak jest ona stosunkowo prosta, a efekt bardzo satysfakcjonujący.

  Czytaj dalej »
 2. Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu

  Zalety dozowników do mydła z czujnikiem ruchu
  Higiena jest jedną z najistotniejszych kwestii w naszym codziennym życiu. Przestrzeganie czystości jest podstawą do zapewnienia zdrowego życia, dlatego w miejscach pracy albo w miejscach użyteczności publicznej rzeczą szczególnie ważną jest zapewnienie maksimum higieny. Jak to zrobić? Wystarczy przemyśleć wyposażenie łazienek i zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą w utrzymaniu higieny. Trzeba także dbać o systematyczne i gruntowne sprzątanie i mycie odpowiednimi środkami czyszczącymi pomieszczeń sanitarnych.
  Czytaj dalej »
 3. Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?

  Dlaczego ręczniki do rąk w publicznych toaletach są lepsze od suszarek?
  W toaletach publicznych po umyciu rąk mamy do dyspozycji automatyczne suszarki do rąk albo ręczniki w specjalnych dozownikach. Wiele osób woli skorzystać z suszarki, bo jest wygodniejsza i nie trzeba wyrzucać do kosza zużytego ręcznika, ale czy jest to dobry dla naszego zdrowia wybór? Ostatnie badania dowodzą, że korzystanie z suszarek do rąk w toaletach publicznych powinno być ograniczone do minimum, gdyż jest niebezpieczne dla naszego organizmu.
  Czytaj dalej »
 4. Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Wybór profesjonalnych środków czystości: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo

  Środki czystości i chemia profesjonalna znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach komercyjnych i użytku publicznego, takich jak m.in. hotele, restauracje, placówki edukacyjne, obiekty sportowe itd. Podczas doboru odpowiednich preparatów, bez względu na to, czy są to płyny do mycia szyb, czy też płyny do mycia naczyń lub podłóg, konieczny jest wybór takich produktów, które będą się wyróżniać nie tylko skutecznością i wysoką jakością, ale i bezpieczeństwem. Liczy się też przystępna cena oraz pojemność wystarczająca na jak najdłuższy czas użytkowania. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając profesjonalne środki czystości

  Czytaj dalej »
 5. Impregnacja drewna na zimę

  Impregnacja drewna na zimę

  Słońce, wiatr i deszcz potęgują oraz przyśpieszają działanie korozji. Jesienne porządki to idealny moment, aby zadbać o drewno znajdujące się w otoczeniu naszego domu, np. taras, płot czy elementy małej architektury. Impregnacja drewna przed zimą jest istotna, ponieważ działanie mrozu i śniegu jest bardzo destrukcyjne.

  Czytaj dalej »
 6. Olejowanie czy lakierowanie? Czym zabezpieczyć nowo położoną podłogę z drewna?

  Olejowanie czy lakierowanie? Czym zabezpieczyć nowo położoną podłogę z drewna?

  Zaolejować, położyć wosk czy lakier? Są to pytania, na które prędzej czy później, jako szczęśliwi posiadacze drewnianych podłóg, będziemy musieli sobie odpowiedzieć. Wyboru dokonujemy pomiędzy powłokami lakierniczymi, które zamykają szczelnie pory drewnianej podłogi, uniemożliwiając wnikanie substancji korodujących w strukturę drewna oraz zastosowaniem oleju lub wosku, które impregnując drewno i zabezpieczając je, umożliwiają oddychanie drewna.

  Czytaj dalej »
 7. Ręczniki papierowe czy suszarka do rąk? Wybór najlepszych rozwiązań higienicznych

  Ręczniki papierowe czy suszarka do rąk? Wybór najlepszych rozwiązań higienicznych

  Suszarka do rąk czy ręcznik jednorazowy? Jeżeli jesteś osobą mającą dylemat odnośnie wyboru najlepszego rozwiązania postaramy Ci się pomóc przedstawiając poniższe wskazówki w celu podjęcia świadomej decyzji. Co będzie bardziej wydajne jednocześniej pozwalając utrzymać odpowiedni poziom higieny? Co przysporzy więcej kosztów a co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  Czytaj dalej »
 8. Jak odnowić drewniany, olejowany taras po zimie?

  Jak odnowić drewniany, olejowany taras po zimie?

  Co zrobić by małym nakładem sił i środków przywrócić drewnianemu tarasowi poprzedni wygląd? Jake zastosować środki i jaką technologię? Czym i w jaki sposób go doolejować? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  Czytaj dalej »
 9. Jak wybrać odpowiedni system ręczników papierowych do naszych potrzeb?

  Jak wybrać odpowiedni system ręczników papierowych do naszych potrzeb?

  Który ręcznik jest lepszy: w składce ZZ, czy w roli? Jaki system jest bardziej wydajny? który z nich jest ekonomiczniejszy? A który łatwiejszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu? Na te pytania będziemy starali się odpowiedzieć w powyższym artykule.

  Czytaj dalej »
 10. Jak przywrócić blask i połysk powierzchniom zabezpieczonym polimerem?

  Jak przywrócić blask i połysk powierzchniom zabezpieczonym polimerem?

  Co zrobić żeby przywrócić blask i połysk powierzchni zabezpieczonej polimerem? Co zrobić żeby Podłoga była znów tak błyszcząca i piękna jak zaraz po jego nałożeniu. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w niniejszym artykule.

  Czytaj dalej »
Strona