Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Bejcowanie Drewna
Bejca do drewna to rodzaj impregnatu, który dodatkowo barwi powierzchnię. Bejcowanie ma na celu podkreślenie naturalnego koloru drewna lub całkowitą jego zmianę. Kolory bejcy dopasuje się na dwa sposoby: podobieństwa do gatunku drewna lub (znacznie częściej) w kontraście do naturalnej jego barwy. Dzięki drugiemu sposobowi dębowe, sosnowe i inne powierzchnie (na przykład podłóg) są dostępne w praktycznie każdym możliwym kolorze, a nie tylko naturalnym.
Ponieważ bejca do drewna to rodzaj impregnatu, dlatego poza podkreśleniem naturalnego piękna tego szlachetnego materiału gwarantuje również ochronę i estetyczny wygląd - bez pleśni, zasinień czy innych przebarwień. Ponadto bejca przedłuża czas użytkowania drewna.
Oryginalnym rodzajem tego produktu jest bejca biała marki SNEKKAR. Za pomocą tego profesjonalnego środka drewno zyska wygląd rodem z wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim lub wiejskim. Biała bejca służy do dekoracyjnego barwienia, ale ma również inne zastosowanie - w technice decoupage.
Inny produkt z kategorii bejcowanie drewna, pochodzący z naszej oferty, to aktywna ciemnoszara bejca do drewna marki SNEKKAR. Środek nadaje się do drewna dębowego - wchodzi w reakcję z taniną, znajdującą się w dębinie. W zależności od koloru drewna i jego wilgotności, szary kolor bejcy może być bardziej lub mniej intensywny. Co ciekawe, efekt pogłębia się wraz z upływem czasu - finalna barwa pojawi się po miesiącu lub dwóch od momentu aplikacji.
Bejcę można stosować zarówno na zabezpieczone, jak i niezabezpieczone powierzchnie. Użycie tego produktu jest możliwe we wnętrzach: na podłogach, blatach i meblach, ale bejcę do drewna SNEKKAR można również stosować na zewnątrz: na schodach, tarasach i innych powierzchniach.
-
Proces bejcowania polega na barwieniu drewna za pomocą bejcy, czyli zawiesiny lub roztworu barwnika w rozpuszczalniku. Nasycanie drewna tym środkiem pozwala na trwałą zmianę jego koloru, przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego rysunku usłojenia. Bejcowanie umożliwia także zamaskowanie lub wyrównanie różnic pomiędzy odcieniami podłoża
-
Bejca, olej czy wosk do drewna - czym wykończyć podłogę z tego naturalnego materiału? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom ochrony drewna chcemy uzyskać: bejca tworzy twardą powłokę i chroni jego powierzchnię najskuteczniej, wosk zapewnia poziom ochrony na średnim poziomie. W przypadku oleju warstwa ochronna dość szybko się ściera, ale ten środek pięknie podkreśla naturalną barwę podłogi i rysunek słojów.