Olejowanie Podłóg i Mebli

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Oleje do drewna służą przede wszystkim do zabezpieczenia tego rodzaju powierzchni. Inne korzyści płynące ze stosowania takich profesjonalnych środków? Drewno nabiera odporności na uszkodzenia i zabrudzenia, dzięki temu łatwiej utrzymać w czystości np. podłogę czy zestaw mebli. Zabieg olejowania poprawia wygląd drewna, podkreśla naturalny kolor i rysunek słojów.

Oleje do podłóg drewnianych z jednej strony mogą służyć do zabezpieczenia ich powierzchni i impregnacji, a z drugiej do prac renowacyjnych. W przypadku podłóg z surowego drewna wybieramy preparat, który będzie pełnił rolę pierwszej warstwy oleju. Na podłodze, która ma na sobie już ochronną warstwę lakieru lub wosku, olej stosuje się w charakterze preparatu pielęgnacyjnego. Z kolei oleje z serii Naturalny wygląd marki SNEKKAR stosuje się jako preparat do finalnego zabezpieczenia podłóg drewnianych.

Oferujemy oleje do parkietu, tarasów, podłóg drewnianych, blatów kuchennych, mebli (również ogrodowych). Asortyment jest zróżnicowany również pod kątem kolorów i rodzajów - proponujemy olej do drewna bezbarwny lub w szerokiej gamie kolorów.

Oleje do drewna mogą być stosowane na zewnątrz i we wnętrzach. W przypadku używania olejów w pomieszczeniach ważne, by w trakcie aplikacji utrzymać we wnętrzu optymalną temperaturę - od 15 do 30 stopni oraz zapewnić dobrą wentylację. Do grupy olejów do stosowania na zewnątrz należą specjalistyczne preparaty, służące do ochrony i zabezpieczenia drewna tarasowego i mebli ogrodowych.

  1. Czyszczenie mebli drewnianych - czym czyścić i jak nabłyszczyć?

    Czym czyścić drewniane meble? Przegląd profesjonalnych środków

    Często nie zwraca się uwagi na preparaty, których używa się do czyszczenia konkretnych powierzchni. Kiedy zbliża się czas weekendowych porządków, wiele osób łapie z półki w supermarkecie pierwszy lepszy uniwersalny środek do wszystkiego i używa go bez zastanowienia również do czyszczenia mebli drewnianych. Tymczasem drewno wymaga szczególnej uwagi podczas jego pielęgnacji.

    Czytaj dalej »
  2. Bejca, olej czy wosk do drewna? Czym wykończyć podłogę?

    Bejca, wosk czy lakier do drewna - czym wykończyć podłogę? Poradnik

    Bejca, olej czy wosk do drewna - czym wykończyć podłogę z tego naturalnego materiału? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom ochrony drewna chcemy uzyskać: bejca tworzy twardą powłokę i chroni jego powierzchnię najskuteczniej, wosk zapewnia poziom ochrony na średnim poziomie. W przypadku oleju warstwa ochronna dość szybko się ściera, ale ten środek pięknie podkreśla naturalną barwę podłogi i rysunek słojów.

    Czytaj dalej »
  3. Jaki olej do drewna? Przegląd najlepszych produktów

    Jaki olej do drewna na zewnątrz i do tarasów wybrać? Poradnik

    Olejowanie jest ekologicznym i łatwym sposobem pielęgnacji i zabezpieczenia drewna, z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący majsterkowicz. Istnieje wiele produktów do olejowania, dlatego zanim przystąpimy do pracy warto sprawdzić, jaki olej do drewna będzie w danej sytuacji najodpowiedniejszy.

    Czytaj dalej »
  4. Olejowanie czy lakierowanie? Czym zabezpieczyć nowo położoną podłogę z drewna?

    Olejowanie czy lakierowanie? Czym zabezpieczyć nowo położoną podłogę z drewna?

    Zaolejować, położyć wosk czy lakier? Są to pytania, na które prędzej czy później, jako szczęśliwi posiadacze drewnianych podłóg, będziemy musieli sobie odpowiedzieć. Wyboru dokonujemy pomiędzy powłokami lakierniczymi, które zamykają szczelnie pory drewnianej podłogi, uniemożliwiając wnikanie substancji korodujących w strukturę drewna oraz zastosowaniem oleju lub wosku, które impregnując drewno i zabezpieczając je, umożliwiają oddychanie drewna.

    Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast