Archiwum: Styczeń 2020

 1. Jak wybielić drewno? Bielenie drewna olejem, woskiem, bejcą, lakierem i ługiem

  Bielenie drewna

  Twoja drewniana podłoga już od dawna prosi się o odnowienie? A może sosnowe lub dębowe meble wymagają małej renowacji? Bielenie drewna to łatwy i szybki sposób na nadanie powierzchniom świeżego i lekkiego wyglądu. Jednocześnie dzięki tej metodzie zwiększysz odporność materiału na brud, wodę oraz uszkodzenia.

  Czytaj dalej »
 2. Ługowanie drewna sosnowego i dębowego

  Ługowanie drewna

  Zdecydowana większość jasnych gatunków drewna ma tendencję do stopniowego żółknięcia i ciemnienia. Aby spowolnić lub zatrzymać te procesy, sięgamy po ługi, czyli preparaty bazujące na wodorotlenku sodu. Te silne środki, które oprócz wspomnianych właściwości, wykazują także działanie wybielające oraz postarzające. Jeżeli więc poszukujemy metod, za pomocą których rozjaśnimy lub podkreślimy fakturę drewnianych powierzchni, warto pochylić się nad tematem ługowania. 

  Czytaj dalej »
 3. Smugi na panelach, posadzce, oknach i lustrze - sprawdź, jak im zapobiec

  Smugi na oknach, panelach i lustrze - jak im zapobiec? Poradnik

  Po czyszczeniu podłóg oraz powierzchni ze szkła mogą pojawić się nieestetyczne plamy i zacieki. Jakie są przyczyny powstawania smug na oknach, podłogach i lustrach oraz jak im zapobiec? Przedstawiamy poradnik, po jakie środki sięgnąć, by uporać się z tym problemem.

  Czytaj dalej »
 4. Ścierki do sprzątania - lateksowe, z mikrofibry, gąbczaste czy inne?

  Ścierki do sprzątania - przegląd najpopularniejszych i najskuteczniejszych propozycji

  Czym ścierać kurze? Jaka ścierka do mycia okien jest najlepsza i nie pozostawia smug? W najnowszym wpisie blogowym prezentujemy przegląd najpopularniejszych ścierek do sprzątania wraz z ich zastosowaniami, a także wskazujemy, które z nich nadają się do sprzątania bez detergentów.

  Czytaj dalej »
 5. Posadzki żywiczne - rodzaje, czyszczenie i konserwacja

  Czyszczenie i konserwacja posadzki żywicznej - poradnik

  Posadzki żywiczne od wielu lat szeroko stosuje się w magazynach, obiektach użyteczności publicznej czy sklepach wielkopowierzchniowych. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość podłogi na obciążenia i uszkodzenia oraz łatwość utrzymania czystości. Ostatnio tego typu podłogi zaczęto wykorzystywać również w aranżacjach nowoczesnych mieszkań i domów. Dlaczego? Sprawdźmy!

  Czytaj dalej »
 6. Czyszczenie i konserwacja posadzek betonowych

  Czyszczenie, impregnacja i konserwacja posadzek betonowych - poradnik

  Regularne czyszczenie posadzki betonowej przy pomocy odpowiednich środków pozwoli zachować ją w doskonałym stanie przez długi czas. Konserwowanie i impregnowanie jej powierzchni przedłuża trwałość i poprawia walory estetyczne, a także zabezpiecza przed powstawaniem zabrudzeń. Które środki z naszej oferty nadają się do czyszczenia posadzki betonowej, a które będą odpowiednie do impregnacji i konserwacji betonu? 

  Czytaj dalej »
 7. Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia (płytek, kostki, betonu)?

  Jak usunąć rdzę z metalu i kamienia? Poradnik

  Jeśli gdzieś dociera wilgoć,to możemy mieć pewność, że z czasem pojawi się tam również rdza. Pomieszczenia w naszych mieszkaniach, które są najbardziej narażone na oddziaływanie wody,to łazienka i kuchnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych walczą dodatkowo z rdzawymi osadami na kostce brukowej i betonie. Zatem jak usunąć rdzę z metalu, płytek czy kamienia? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

  Czytaj dalej »
 8. Jak odnowić stare meble drewniane? Renowacja krok po kroku

  Renowacja starych mebli

  Moda na meble vintage na stałe zagościła w naszych domach. Wielu z nas jest szczęśliwymi posiadaczami kultowego krzesła „skoczek” czy klasycznego fotela Chierowskiego „366”. Coraz chętniej tworzymy również wnętrza eklektyczne, w których współczesne ikony designu zestawiane są z wiekowymi komodami czy stołami. Niezależnie od okresu, z jakiego pochodzą posiadane przez nas drewniane okazy, prędzej czy później tracą swoją świeżą barwę oraz połysk, a na ich powierzchni pojawiają się liczne rysy, uszczerbienia i pęknięcia. Jak sobie z tym poradzić?

  Czytaj dalej »
 9. Bejcowanie drewna - poradnik “zrób to sam”

  Bejcowanie drewna

  Proces bejcowania polega na barwieniu drewna za pomocą bejcy, czyli zawiesiny lub roztworu barwnika w rozpuszczalniku. Nasycanie drewna tym środkiem pozwala na trwałą zmianę jego koloru, przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego rysunku usłojenia. Bejcowanie umożliwia także zamaskowanie lub wyrównanie różnic pomiędzy odcieniami podłoża

  Czytaj dalej »
 10. Czyszczenie mebli drewnianych - czym czyścić i jak nabłyszczyć?

  Czym czyścić drewniane meble? Przegląd profesjonalnych środków

  Często nie zwraca się uwagi na preparaty, których używa się do czyszczenia konkretnych powierzchni. Kiedy zbliża się czas weekendowych porządków, wiele osób łapie z półki w supermarkecie pierwszy lepszy uniwersalny środek do wszystkiego i używa go bez zastanowienia również do czyszczenia mebli drewnianych. Tymczasem drewno wymaga szczególnej uwagi podczas jego pielęgnacji.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast