Archiwum: Marzec 2020

 1. Sprzątanie łazienki w hotelu - procedura i polecane preparaty

  Procedura sprzątania łazienki w hotelu krok po kroku

  W branży hotelarskiej zachowanie wysokiego poziomu czystości pomieszczeń, a w szczególności łazienki, jest kwestią dbałości nie tylko o wizerunek samej placówki, ale przede wszystkim zdrowia gości. Jak zatem powinna wyglądać procedura sprzątania łazienki w hotelu? Jakie środki czystości zastosować?

  Czytaj dalej »
 2. Rodzaje mopów - polecamy dobre mopy do mycia podłóg. Ranking

  Ranking mopów - popularne marki i modele

  Jaki mop wybrać, by sprzątanie było efektywne, a na podłodze nie pojawiały się smugi? Przedstawiamy dobre mopy do mycia podłóg oraz ranking, które produkty z tej kategorii są najlepiej sprzedającymi się w naszym internetowym sklepie.

  Czytaj dalej »
 3. Postarzanie drewna za pomocą prostych narzędzi i środków chemicznych

  Postarzanie drewna - szczotkowanie (metoda mechaniczna)

  Postarzanie drewna to proces polegający na zmianie jego faktury i/lub koloru w taki sposób, by widoczne były przebarwienia, wypłowienia, rysy i pęknięcia. Ważne jest także podkreślenie usłojenia oraz sęków. Po rozmaite techniki postarzania drewna sięga się między innymi wtedy, gdy zależy nam na nadaniu przedmiotom niepowtarzalnego wyglądu i rustykalnego charakteru. Jak uzyskać wiarygodny efekt starego drewna?

  Czytaj dalej »
 4. Zmiana koloru drewna (z ciemnego na jasny, z jasnego na ciemny) bez użycia farby

  Zmiana koloru drewna - woski, oleje, bejca

  Może się wydawać, że zmiana koloru drewna jest rzeczą skomplikowaną, bo wymagającą specjalistycznej wiedzy i manualnych umiejętności. Nic bardziej mylnego. W tym zadaniu najtrudniejszym elementem jest zdefiniowanie, jaki efekt pragniemy uzyskać, ponieważ od tej decyzji zależeć będzie sposób opracowania powierzchni oraz zakup konkretnych materiałów.

  Czytaj dalej »
 5. Czyszczenie kabiny prysznicowej - jak usunąć osady i czym myć kabinę?

  Czyszczenie, impregnacja kabiny prysznicowej i usuwanie z niej osadów

  Zaniedbanie powierzchni kabiny prysznicowej, prowadzi do szybszego jej zużycia, a w rezultacie do kosztownej wymiany. W wielu przypadkach może także skutkować rozwojem chorób skóry u domowników. Podpowiadamy, czym umyć kabinę prysznicową, aby służyła jak najdłużej i nie stała się siedliskiem niebezpiecznej dla zdrowia pleśni.

  Czytaj dalej »
 6. Sprzątanie łazienki - polecamy produkty do czyszczenia wyposażenia łazienki

  Sprzątanie łazienki - przegląd środków do czyszczenia i usuwania osadów

  Pomimo, że w łazience spędzamy stosunkowo niewiele czasu, jest to pomieszczenie, które wymaga zaskakująco częstego sprzątania. Szorowanie toalety, wanny czy armatury nie należy do przyjemnych i prostych czynności, jednak przy użyciu profesjonalnych środków, sprzątanie łazienki może być szybkie i - co najważniejsze - skuteczne. Doradzamy, jakich preparatów użyć, aby pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

  Czytaj dalej »
 7. Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej? Sprawdź, zanim założysz firmę

  Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej wybrać? Przegląd propozycji z naszej oferty

  Popyt na usługi firm sprzątających - skierowanych zarówno do osób prywatnych, jak i podmiotów biznesowych - rośnie z każdym rokiem. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym obszarze. Jest to o tyle proste, że każdy może sobie pozwolić na zakup podstawowego wyposażenia firm sprzątających.

  Czytaj dalej »
 8. Renowacja podłogi drewnianej (z desek) - przebieg prac i polecane produkty

  Renowacja podłogi drewnianej

  Deski podłogowe, zarówno lite, jak i warstwowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz okresowej konserwacji. Dzięki tym zabiegom wierzchnia warstwa drewna jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i dłużej zachowuje świeży wygląd. Jednak po dłuższym czasie eksploatacji posadzki, powyższe działania nie przynoszą już oczekiwanych rezultatów. Wtedy koniecznością staje się renowacja drewnianej podłogi.

  Czytaj dalej »
 9. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów - neutralizator czy odświeżacz?

  Neutralizator czy odświeżacz - co skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy? Poradnik

  Przyjemny zapach natychmiast kojarzy się z czystością. Jeśli w pomieszczeniu roznosi się choćby ulotna nieprzyjemna woń, od razu przestajemy czuć się w nim komforto. Z kolei pozytywnie kojarzące się aromaty często przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży w lokalach gastronomicznych lub do wyższej oceny usług hotelarskich przez gości. Jak zatem wybrać najlepszy środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów w domu i w firmie?

  Czytaj dalej »
 10. Jak odnowić parkiet? Porady krok po kroku

  Jak odnowić parkiet? Prace renowacyjne

  Zastanawiasz się, jak samodzielnie odnowić parkiet? Wyjaśniamy, czy jest to trudne zadanie, jakich preparatów i akcesoriów będziesz potrzebować i czy możliwa jest renowacja parkietu bez cyklinowania.

  Czytaj dalej »
Strona
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast