Archiwum: Maj 2020

 1. Jak i czym umyć elewację?

  Jak i czym umyć elewację? Porady i polecane środki

  Jak umyć elewację samodzielnie? Przedstawiamy sprawdzone środki do różnego rodzaju elewacji, również silikonowej i akrylowej oraz porady, jak i czym czyścić takie powierzchnie.

  Czytaj dalej »
 2. Mycie ścian i usuwanie zabrudzeń, w tym tłustych plam

  Jak i czym umyć ściany? Porady i polecane środki

  Jak i czym umyć ściany, jeśli pokrywa je warstwa brudu lub tłuste plamy? W najnowszym wpisie blogowym typujemy środki, które idealnie nadają się do usuwania takich zabrudzeń, a także doradzamy, jak przygotować ściany do mycia. 

  Czytaj dalej »
 3. Jak zrobić blat drewniany do stołu lub do kuchni?

  Drewniany blat do stołu kuchennego zrobiony z desek

  Jak zrobić blat drewniany do stołu czy ławy? Czy sposób jego impregnacji będzie miał rzeczywisty wpływ na trwałość materiału? A jak zrobić drewniany blat kuchenny? Czy należy postępować według podobnych procedur, jak w przypadku blatu stołowego? W tym artykule podpowiemy, jak zrobić blat z desek (do stołu, biurka, kuchni). Zdradzimy również, jak zabezpieczyć drewniany blat, aby móc długo cieszyć się solidnym i atrakcyjnym wizualnie meblem.

  Czytaj dalej »
 4. Jaki impregnat do drewna? Zabezpieczamy drewno na tarasie i w ogrodzie

  Drewno na tarasie i w ogrodzie - nowoczesna aranżacja

  Dlaczego impregnacja drewna jest tak ważna w przypadku zewnętrznych mebli, posadzek i elewacji? Jaki impregnat do drewna na taras, a jaki impregnat do drewna ogrodowego będzie tym najbardziej odpowiednim? Ponadto jaki impregnat do drewna wybrać w przypadku egzotyczny gatunków drzew, a jaki impregnat do drewna sosnowego, świerkowego czy dębowego będzie strzałem w dziesiątkę? Na powyższe pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

  Czytaj dalej »
 5. Utrzymanie i pielęgnacja drewna krok po kroku - przegląd najlepszych środków do drewna

  Pielęgnacja drewna

  Jak dbać o drewno w zależności od jego wykończenia? Czy wystarczy systematyczne przemywanie powierzchni i używanie odpowiednich preparatów ochronnych? W tym artykule podpowiemy, jak powinna przebiegać pielęgnacja drewna olejowanego i woskowanego. Zdradzimy również, jak dbać o lakierowane drewno oraz to potraktowane ługami czy bejcami. Wspomnimy także, jak krok po kroku poradzić sobie z powierzchniami wymagającymi renowacji.

  Czytaj dalej »
 6. Czym i jak często odkamieniać sprzęty domowe - odkamienianie czajnika, ekspresu, żelazka, zmywarki, pralki

  Czym i jak często odkamieniać sprzęty domowe? Poradnik

  Na domowych sprzętach, które mają kontakt z twardą wodą, z czasem pojawiają się trudne do usunięcia osady. By urządzenia nie trzeba było oddawać do serwisu lub wymieniać ,warto regularnie przeprowadzać ich odkamienianie. Dziś na blogu poradnik, jak i czym odkamieniać ekspres do kawy, czajnik, żelazko, pralkę i zmywarkę.

  Czytaj dalej »
 7. Co, jak i czym dezynfekować? Poradnik dla domowników

  Jak i czym dezynfekować ręce, podłogę, kuchnię i łazienkę? Poradnik

  Dziś na blogu poruszamy temat, czym dezynfekować ręce, powierzchnie użytkowe, blaty i klamki w prywatnych mieszkaniach i domach. W obliczu panującej na świecie pandemii, regularna dezynfekcja zapewni zdrowie i bezpieczeństwo domownikom, jednak należy o niej pamiętać również wtedy, gdy świat upora się z COVID-19.

  Czytaj dalej »
 8. Wiosenne porządki kontra najbardziej zabrudzone miejsca w domu

  Wiosenne porządki - harmonogram prac i miejsca, gdzie jest najwięcej bakterii w domu

  Wiosna to pora roku chętnie wybierana do przeprowadzenia w domu gruntownych porządków. O jakich miejscach zapominamy lub celowo pomijamy je podczas regularnego sprzątania naszego lokum? Dziś na blogu typujemy sprzęty, meble oraz przedmioty, gdzie jest najwięcej bakterii - warto w tym sezonie uwzględnić je podczas wiosennych porządków.

  Czytaj dalej »
Tork Pramol Bulky-Soft Katrin Buzil Unger Ecolab Voigt Snekkar Splast