Jak zachęcić dzieci do używania serwetek i ręczników papierowych?

Uczmy dzieci od najmłodszych lat, że muszą myć ręce po wyjściu z toalety, przed jedzeniem i kiedy mają brudne dłonie. Z czasem nauczą się i będą zachowywały higienę. Starajmy się im pomagać, kiedy sobie nie radzą. Dawajmy im przede wszystkim dobry przykład, bo one nas naśladują. Bądźmy wzorcem dla najmłodszych.

Dlaczego dzieci muszą myć ręce?

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Skoro go ustanowiono, to oznacza, że nie dbamy szczególnie o higienę. Tak naprawdę powinien być ustanowiony na każdy dzień roku, ponieważ wiele osób nie przestrzega zasady, że ręce trzeba myć częściej, niż po wyjściu z toalety i kiedy są brudne. Szczególnie dzieci unikają tej czynności, bo nie lubią mydła lub też zapominają. Czyste dłonie są podstawą zdrowia, ponieważ maluchy często chwytają różnych przedmiotów. Przenoszą do ust bakterie, które wywołują liczne choroby. Tylko i wyłącznie dbałość o czystość, pozwala uniknąć problemów związanych z wirusami. Nie tylko powinny myć dłonie, ale muszą to robić bardzo dokładnie.

Jak zachęcić dzieci do używania serwetek i ręczników papierowych?

Warto przyzwyczaić, że ręczniki papierowe i serwetki oraz do tego, by z nich korzystać. Jest to bardziej higieniczne niż korzystanie z tradycyjnych ręczników. PETRUS SERWIS oferuje takie produkty, które polubią również najmłodsi, ponieważ są przyjemne w dotyku i kolorowe. W ten sposób mamy pewność, że nasze pociechy będą nie tylko często i dokładnie myć rączki, ale dokładnie je wycierać. Pamiętajmy, że one dopiero poznają świat i uczą się wszystkiego, więc naszą rolą jest im w tym pomagać. Kiedy nabiorą odpowiednich nawyków, nie będziemy musieli ich pilnować. Dawajmy milusińskim dobry przykład, bo one nas obserwują i naśladują. Wychodząc z toalety szczególnie publicznej, sięgajmy po ręcznik papierowy. Natomiast po zjedzeniu obiadu w domu czy w restauracji, wycierajmy ręce w serwetki. Nasze maluchy zawsze zrobią to samo co my.