odświeżacz powietrza

Zapach dostarcza wielu informacji, które odbieramy podświadomie, jednak mogą bardzo intensywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet ocenę danego miejsca. Przyjemne zapachy sprawiają, że odczuwamy pozytywne emocje. Nieprzyjemna woń może przyczynić się do negatywnych wrażeń. Kwestie związane z odbiorem zapachów są na tyle ważne, że istnieje nawet specjalna dziedzina marketingu, aromamarketing (inaczej marketing zapachowy), która zajmuje się właśnie kwestią aromatyzowania pomieszczeń, takich jak punkty sprzedaży czy obsługi klienta.

O ile w domach czy samochodach korzystamy z odświeżaczy powietrza właściwie przede wszystkim dla własnej przyjemności, o tyle w obiektach użytku publicznego, jak np. hotele, sklepy, restauracje, biura czy zakłady przemysłowe zakres ich zastosowań jest nieco szerszy.

Odświeżacze powietrza w miejscach użyteczności publicznej

Odświeżacze powietrza to produkty do zastosowania codziennego, używane w różnorodnych miejscach użyteczności publicznej. Powszechnie wykorzystuje się je przede wszystkim w galeriach handlowych, sklepach czy punktach usługowych. Stosuje się je również w placówkach szkolnych, biurach, a także różnorodnych zakładach pracy. Bardzo istotną funkcję spełniają przede wszystkim w hotelach, gdzie przyjemne zapachy mają decydujący wpływ na opinie i dobre samopoczucie gości.

Najważniejsze funkcje odświeżaczy powietrza

Z odświeżaczy powietrza warto korzystać zawsze, gdy chcemy pozytywnie wpływać na emocje osób odwiedzających dane miejsce również poprzez przyjemne zapachy. Dobrej jakości produkty poradzą sobie nawet z uporczywymi zapachami. Stosowane są przede wszystkim tam, gdzie konieczna jest neutralizacja nieprzyjemnych lub bardzo intensywnych woni, jak np. lokale gastronomiczne czy toalety w miejscach publicznych. Odpowiednio dobrany zapach determinuje sposób, w jaki postrzegamy dane miejsce. Świeży, naturalny, przyjemny zapach utożsamiany jest z czystością, stanowi więc idealne dopełnienie zadbanego pomieszczenia.

Rodzajów odświeżaczy powietrza jest wiele, dzięki czemu można dobierać je również pod kątem specyfiki zastosowania. Dostępne są m.in. produkty w sprayu, wkładki zapachowe, koncentraty zapachowe itp.