Jaka suszarka do rąk? Przegląd propozycji

Jaka suszarka do rąk nadaje się do pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu, a który model sprawdzi się w niewielkiej łazience? O tym, jakie parametry techniczne brać pod uwagę podczas zakupu takiego urządzenia, piszemy na blogu. Ponadto przedstawiamy ranking suszarek do rąk z czterema wyselekcjonowanymi z naszej oferty modelami.

Jaką suszarkę do rąk wybrać? Najważniejsze parametry

W podjeciu odpowiedniej decyzji w temacie, jaką suszarkę do rąk wybrać, pomoże rozpiska parametrów i cech, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • producent - wybierając najlepszą suszarkę do rąk, warto zdecydować się na produkt od renomowanego producenta takich rozwiązań. W ofercie naszego sklepu znajdują się wyłącznie modele najwyższej jakości od marek, takich jak Warmtec, Dyson oraz Merida,
  • przeznaczenie i wydajność - niektóre modele suszarek do rąk z naszej oferty - ze względu na wydajność - są przeznaczone do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Z kolei inne - mniej zaawansowane - odnajdą się w łazienkach o średnim lub niewielkim metrażu, z niewielkim natężeniem ruchu, 
  • cena - najbardziej podstawowy model suszarki do rąk z oferty naszego sklepu można kupić już za 199 złotych (suszarka do rąk WARMTEC MDF 2000W)  Model ten sprawdzi się w niewielkim wnętrzu o niedużym natężeniu. Znacznie bardziej zaawansowane modele - przeznaczone do hoteli, biur, publicznych toalet - to koszt od 1 do ponad 6 tysięcy złotych, 
  • Średni czas suszenia - w najbardziej podstawowych modelach suszarek do rąk średni czas suszenia to 30 sekund. W bardziej zaawansowanych urządzeniach, np. elektrycznej suszarce kieszeniowej do rąk Dualflow Plus, czas suszenia to 8 sekund, z kolei w  modelu suszarki do rąk kieszeniowej WARMTEC JetFlow Exclusive 1650W czas suszenia to 7 sekund, co w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu jest niewątpliwym atutem. 
  • poziom dźwięku -  mniejsze urządzenia z naszej oferty emitują dźwięk na poziomie od 50 do 60 decybeli, większe i bardziej profesjonalne generują dźwięk na poziomie od 80 do 86 decybeli. Do niewielkiej łazienki lub pomieszczenia, które sąsiaduje z innymi lub dzieli je bardzo cienka ściana, warto wybrać produkt cichy, a w przestronnych można sobie pozwolić na suszarkę pracującą głośniej,
  • ekologia i ekonomia - najlepsza suszarka do rąk to taka, która wytwarza znacznie mniej dwutlenku węgla niż starsze modele, ponadto również jest trwała i odporna na zniszczenia, dzięki temu zredukowane są koszty jej użytkowania i koszty eksploatacji (np. suszarka do rąk Dyson Airblade V HU02),
  • higiena - najbardziej higieniczna opcja to wybór urządzenia, które uruchamia się bezdotykowo. Inny aspekt - bardzo ważny dla higieny użytkowania - na który warto zwrócić uwagę, to filtr HEPA - suszarki do rąk posiadające taki filtr, wychwytują z powietrza do 99,95% bakterii.

Ranking suszarek do rąk z naszej oferty

Nasz ranking suszarek do rąk otwiera model marki Warmtec w dwóch wersjach kolorystycznych: biała suszarka do rąk WARMTEC MDF 2000W oraz srebrna suszarka do rąk WARMTEC MDF 2000W. Czym ten model suszarki do rąk wyróżnia się na tle innych propozycji? Wyjątkowo atrakcyjną ceną - to najtańsze urządzenie z tej kategorii dostępne w naszym e-sklepie. Jakie posiada cechy i funkcjonalności? Cicho pracuje - emituje dźwięki na poziomie 50 decybeli. Jest bezdotykowe - uruchamia się dzięki systemowi na podczerwień. Niewielka waga (tylko 2,4 kilograma) i lekka konstrukcja suszarki ułatwiają i przyspieszają jej montaż, można ją powiesić nawet na cienkiej ściance działowej. Szeroki wylot powietrza przyspiesza równomierne osuszanie dłoni. Model posiada Atest Higieniczny PZH, który gwarantuje bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi tego urządzenia. 

Druga propozycja w naszym rankingu suszarek do rąk to kolejny model od Warmtec, dostępny w dwóch wariantach: matowej suszarki do rąk WARMTEC 1650W lub błyszczącej suszarki do rąk WARMTEC 1650W. Urządzenia emitują dźwięk na poziomie 60 decybeli, co czyni z nich suszarki nadające się nawet do miejsc, takich jak żłobki czy przedszkola. Z kolei niska waga - 2,5 kg i niewielkie wymiary - sprawiają, że zmieszczą się nawet w małej, wąskiej łazience. Podobnie jak pierwsza propozycja również ten model jest wyjątkowo ekonomiczny, praktycznie na każdą kieszeń. 

Kolejną propozycją w naszym rankingu suszarek do rąk jest model przeznaczony do użytku profesjonalnego i miejsc o dużym natężeniu ruchu. Suszarka do rąk Dyson Airblade V HU02 niklowa 1600W została wyposażona w filtry HEPA, które oczyszczają z bakterii i drobnoustrojów powietrze osuszające dłonie. Średni czas suszenia został zredukowany do minimum - wynosi od 10 do 12 sekund, co jest przydatne szczególnie w miejscach, gdzie z suszarki korzysta wiele osób. Inne, dodatkowe funkcjonalności tego urządzenia to automatyczne wyłączanie się po 30 sekundach oraz powłoka antybakteryjna. 

Ostatni model, który znalazł się w naszym rankingu suszarek do rąk, to propozycja marki Dyson. Suszarka kieszeniowa do rąk Dyson Airblade AB14 Szara - 1600W to urządzenie w wariancie kieszeniowym. Z racji swojej ceny oraz szeregu funkcjonalności jest produktem o przeznaczeniu profesjonalnym. Odnajdzie się w hotelach i pensjonatach, na basenach, w biurach i ośrodkach szkoleniowych. Suszarka osusza dłonie w 10 sekund, Niezwykle istotne z punktu widzenia branży spożywczej i gastronomicznej jest fakt, że ten model posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające, że może być bezpiecznie stosowana w takich punktach. Ponadto urządzenie jest ekonomiczne i ekologiczne - koszty eksploatacji są o 80% niższe niż w przypadku innych urządzeń tego typu, a emisja dwutlenku węgla zredukowana o ponad 70%.