Ranking mopów - popularne marki i modele

Jaki mop wybrać, by sprzątanie było efektywne, a na podłodze nie pojawiały się smugi? Przedstawiamy dobre mopy do mycia podłóg oraz ranking, które produkty z tej kategorii są najlepiej sprzedającymi się w naszym internetowym sklepie. 

Rodzaje mopów - przegląd produktów z naszej oferty

Jakie rodzaje mopów są dostępne w ofercie naszego sklepu? Wyróżnić można 2 typy:

 • mop płaski - służy do czyszczenia dużych powierzchni oraz usuwania kurzu i brudu z podłóg. Przez użytkowników doceniany za to, że nie pozostawia smug, a jego końcówkę można prać w pralce. Oferujemy dwa rodzaje mopa płaskiego: z uszami oraz kieszeniowy. W porównaniu do mopa sznurkowego, użytkowanie mopa płaskiego jest bardziej higieniczne i skuteczne.
 • mop sznurkowy - przeznaczony do użytku domowego i niewielkich powierzchni. Za sprawą niskiej ceny i dużej dostępności jest to najpopularniejszy i najczęściej spotykany w polskich domach wariant. 

Ponadto również w naszym asortymencie znajdują się mopy wymienne, a także inne przydatne akcesoria: uchwyty do mopa, prasy do wyciskania lub sztyle. 

Ranking mopów - popularne marki i modele

 • Mopy Pramol - nasz ranking mopów otwierają propozycje od marki Pramol. Ten producent kojarzony jest przede wszystkim z profesjonalnymi i skutecznymi środkami do czyszczenia, ale oferuje również wysokiej jakości akcesoria, służące do sprzątania. Obecnie w naszej ofercie znajduje się Pramol Mop z mikrofazy płaski kieszeniowo - taśmowy 40 cm. Jest to najlepiej sprzedający się produkt w kategorii mopów. 
 • Mopy Splast - kolejne, popularne produkty z tej kategorii, to propozycje od Splast. Jest to polska firma, która dostarcza różnego rodzaju sprzęty do sprzątania - przede wszystkim mopy wymienne. Bestsellerami w tej kategorii są Mop płaski kieszeniowy 40 cm MW 02 Splast oraz Mop płaski z uszami Splast 40 cm MW 02/1

Jeśli chodzi o konkretne modele, to w ciągu ostatniego roku w naszym sklepie najlepiej sprzedawały się: 

 1. Pramol Mop z mikrofazy płaski kieszeniowo - taśmowy 40 cm
 2. Mop płaski kieszeniowy 40 cm MW 02 Splast
 3. Mop płaski z uszami Splast 40 cm MW 02/1
 4. Mop Mikro Splast
 5. Mop KOMBI z mikrofazy Splast 40 cm

Poza propozycjami wymienionymi powyżej w naszym asortymencie znajdują się jeszcze inne mopy - doceniane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy sprzątające. Mowa o różnych modelach od marki Vileda (np. pionowy Mop Vileda Supermop lub Mop Cotract kieszeniowo-taśmowy). 

Jaki mop wybrać?

O tym, jaki mop wybrać, decyduje kilka czynników, najważniejsze z nich to:

 • powierzchnia - do dużych powierzchni (np. biur czy innych budynków komercyjnych) warto postawić na mop płaski, z kolei do użytku domowego dobrze sprawdzi się mop sznurkowy, można również sięgnąć po płaski, 
 • zastosowanie - mopy dzielą się na produkty przeznaczone do użytku domowego oraz profesjonalnego. Większość modeli, które znajdują się w kategorii sprzęt ręczny do mycia podłóg, może być z powodzeniem stosowane przez firmy sprzątające i do użytku w obiektach wielkopowierzchniowych,
 • materiał - najskuteczniej zbierające brud i niepozostawiające smug mopy, to modele wykonane z mikrofibry (w naszej ofercie ten materiał występuje pod nazwą mikrofazy).