Codzienna dezynfekcja rąk, czyli jak uchronić się przed chorobami w sezonie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to czas przeziębień i infekcji. Zastanawiamy się więc, co zrobić, by uchronić się przed chorobą. Kupujemy w aptekach reklamowane tabletki, syropy, suplementy diety, a przecież większość chorób bierze się z nieumytych rąk. Mycie rąk i ich dezynfekcja jest podstawową zasadą zapobiegania przeziębieniom. Jak i czym dezynfekować ręce?

Mycie rąk w budynkach użyteczności publicznej

W budynkach użyteczności publicznej spotykamy się z mydłem w dozownikach. Bywa, że mydło psuje się w dozowniku, a bakterie i wirusy, które tam żyją, są ostatecznie przenoszone na ręce. Bardzo ważne jest mycie i dezynfekowanie dozowników z mydłem. Najlepiej jest zastosować mydło dezynfekujące, aby zapewnić użytkownikom preparat o szerokim spektrum działania. Najbezpieczniejszym i najbardziej higienicznym rozwiązaniem jest stosowanie hermetycznie zamykanych wymiennych wkładów na mydło i inne produkty higieniczne. Jest to sposób dzięki, któremu zyskuje się maksimum komfortu i higieny w użytkowaniu.  

Preparaty do dezynfekcji rąk

Purell, dezynfekcja rąkGojo, dezynfekcja chirurgiczna rąk

W aptekach oraz na stacjach paliw można znaleźć preparaty w małych pojemnikach - najczęściej 60 ml. Niestety większość z nich działa tylko antybakteryjnie. Co to oznacza? Że redukują ilość bakterii na rękach. A zatem w takim rozumieniu antybakteryjna jest również woda. Musimy szukać preparatów do dezynfekcji, które posiadają oznaczenie biobójcze i spełniają normy europejskie EN na poszczególne grupy drobnoustrojów.

Nie dajmy się skusić opisowi mówiącemu, że preparat działa na HIV, świńską czy ptasią grypę - te wirusy bardzo łatwo zabić. Szukajmy takich środków, które mają pełne spektrum działania. Tylko takie preparaty zapewnią nam właściwy komfort i pełne bezpieczeństwo.

Jednym z takich preparatów jest dostępny na Polskim rynku żel PURELL dostępny w butelkach od 60 ml, 350 ml, 500 ml aż do wkładów do dozowników bezdotykowych. Warto dla bezpieczeństwa i ochrony opakowanie żelu PURELL zawsze mieć pod ręką, w samochodzie czy przy stanowisku pracy, a na co dzień do mycia stosować przebadane i czyste mikrobiologicznie mydło GOJO. Taki zestaw daje nam gwarancję właściwie umytych i zdezynfekowanych dłoni. 

Pamiętajmy także, że mydło w pianie (takie jak GOJO) łatwiej wypłukuje się z dłoni, dzięki czemu oszczędzamy wodę i nie tworzymy środowiska dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów.