Jak i czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe w domu? Poradnik

Czym odtłuścić szyby, meble i płytki podłogowe? Wybór zależy przede wszystkim od tego, z jakiego wykonane zostały materiału, ale także od poziomu zabrudzeń. Dziś na blogu przedstawiamy sposoby i skuteczne środki w walce z tłustymi zabrudzeniami.

Czym odtłuścić powierzchnie w domu? Polecane środki

Odpowiedź na pytanie o to, czym odtłuścić powierzchnie różnego rodzaju w domu, zależy przede wszystkim od materiału i poziomu zabrudzeń. Z naszej oferty wselekcjonowaliśmy 2 środki, które doskonale odnajdą się do takich zabiegów:

  • Anti-Oil - produkt marki Pramol skutecznie myje i odtłuszcza powierzchnie. Stosowany jest m.in. w przemyśle spożywczym i  maszynowym, ale także w garażu oraz warsztacie. Usuwa tłuszcze pochodzenia roślinnego i naftowego. Anti-Oil to preparat silnie skondensowany, przed użyciem należy przygotować roztwór 1-50% z wodą (im wyższy poziom zabrudzeń, tym więcej użyć środka), a następnie przy pomocy roztworu myć zabrudzenia ręcznie lub maszynowo. 
  • Alinet - środek Pramol intensywnie odtłuszcza powierzchnie odporne na działanie alkaliów, a także powierzchnie porowate. Stosowany jest wszędzie tam, gdzie pojawiają się usuwa tłuszcze roślinne i zwierzęce, a także stare, oleiste zabrudzenia: w przemyśle spożywczym, gastronomicznym itp. Przed użyciem produkt rozcieńcza się w wodzie - w proporcji 200-500 ml środka na każde 10 wody. Po przetarciu powierzchni - ręcznie lub maszynowo - powierzchnie ściera się na mokro i zbiera rozpuszczony brud. 

Jak i czym odtłuścić meble?

Do czyszczenia i odtłuszczenia mebli polecamy środek dopasowany do materiału, z którego zostały one wykonane. Do mycia mebli laminowanych polecamy środek Alcodor. Przy jego pomocy można maszynowo lub ręcznie umyć powierzchnie wodoodporne bez pozostawiania smug. Z kolei do do mycia mebli z lakierowanego drewna lub materiałów syntetycznych polecamy delikatny preparat do pielęgnacji mebli Pramol CM-2000. Nie tylko czyści, ale dodatkowo również nadaje połysk i pozostawia przyjemny zapach. 

Jak i czym odtłuścić szybę?

Doskonale sprawdzi się środek marki Pramol - Puracid. Inne rozwiązanie? Można sięgnąć po niskopieniący środek na bazie alkoholu, przeznaczony do mycia powierzchni wodoodpornych, np. Alcopol. Preparat jest silnie skoncentrowany. wystarczy roztwór 1-3% z wodą, by wyczyścić - ręcznie lub maszynowo - szyby i lustra. Alcopol nie pozostawia smug. By po myciu nie powstały nieestetyczne smugi, producent zaleca myć szyby od dołu do góry. 

Jak i czym odtłuścić płytki podłogowe?

Podobnie jak w przypadku mebli, płytki podłogowe odtłuszcza się preparatem dopasowanym do materiału, z którego zostały one wykonane. Do podłóg odpornych na działanie alkaliów, również porowatych, polecamy środek Alinet. Roztwór 2-5% (200–500 ml na 10 wody) rozprowadzić na powierzchni płytek, następnie zetrzeć na mokro i zebrać rozpuszczone zabrudzenia. Do podłóg o silnych właściwościach hydrofobowych: antypoślizgowych, laminowanych, wykonanych z polerowanego kamienia lub gresu, polecamy PraNet Ultra. Porcją 50 ml środka na 10 l wody przemywać podłogę mopem, a następnie resztki produktu zebrać i usunąć. Do podłóg zabrudzonych olejami lub smołą (np. w garażu lub warsztacie) doskonale sprawdzi się Anti-Oil Extra.